fbpx

Mamy na dużym ekranie

Mamy na dużym ekranie
"Tully" (fot. materiały prasowe M2 Films)

Czasem są silne i niezależne, często zwariowane i ekscentryczne, niekiedy też pogubione i zmęczone życiem. Łączy je jedno – wszystkie mocno kochają swoje dzieci i chcą dla nich jak najlepiej. Z okazji Dnia Matki polecamy 7 filmów z mamami w rolach głównych. 

Sarah („Proxima”)

Ten wciągający dramat o konflikcie między ambicjami a rodzicielstwem to historia Sary, (Eva Green) astronautki i mamy 7-letniej Stelli. Gdy kobieta zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, aby spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jednak jako mama obawia się rozłąki z ukochaną córką.

Mamy na dużym ekranie
„Proxima” (fot. materiały prasowe Best Film)

Marlo („Tully”)

Marlo (Charlize Theron), zmęczona życiem mama trójki dzieci doskonale wie, że macierzyństwo to nie jest bułka z masłem. Czasami to prawdziwy chaos! Kobieta potrzebuje wytchnienia, dlatego za namową brata, decyduje się zatrudnić nianię, która całkowicie odmienia życie rodziny. Film „Tully” to doskonały dowód na to, że wszystkie mamy to superbohaterki.

Mamy na dużym ekranie
„Tully” (fot. materiały prasowe M2 Films)

Eva („Musimy porozmawiać o Kevinie”)

Życie niektórych mam to istne piekło na ziemi. Świetnie obrazuje to gorzki dramat psychologiczny „Musimy porozmawiać o Kevinie”, który pokazuje ogrom cierpienia kobiety zmagającej się z wychowaniem naprawdę trudnego dziecka. Historia Evy (Tilda Swinton) i jej syna (Ezra Miller) to również próba odpowiedzi na pytanie: czy matka może nie kochać swojego potomstwa?

Mamy na dużym ekranie
„Musimy porozmawiać o Kevinie” (fot. materiały prasowe Best Film)

Rachel („Syreny”)

Przebojowa Cher jako Rachel Flax to doskonały przykład matki-ekscentryczki. Jej sposobem na złamane serce jest… przeprowadzka w zupełnie nowe miejsce, gdzie może na nowo ułożyć sobie życie. Dla swoich córek, starszej Charlie (Winona Ryder) i młodszej Kate (Christina Ricci) jest bardziej jak przyjaciółka, niż mama. Dorastające dziewczynki źle znoszą jednak ciągłe zmiany adresu zamieszkania.

Mamy na dużym ekranie„Syreny” (fot. BEW PHOTO)

Donna („Mamma Mia!”)

Hipiska Donna (Meryl Streep) to typ szalonej matki, która mieszka na rajskiej wyspie, prowadzi hotel i ma swój zespół muzyczny. Życie kobiety diametralnie zmienia się, gdy jej jedyna córka (Amanda Seyfried) wychodzi za mąż. Życzeniem panny młodej jest bowiem zobaczyć na uroczystości zaślubin swojego ojca, którego nigdy nie poznała.Dziewczyna zaprasza więc trzech potencjalnych kandydatów, co doprowadza jej matkę do obłędu.

Mamy na dużym ekranie
„Mamma Mia!” (fot. materiały prasowe Netflix)

Juno („Juno”)

Zdarza się też tak, że macierzyństwo przychodzi wcześniej, niż się tego spodziewamy. Świat 16-letniej Juno (Ellen Page) staje na głowie, gdy dziewczyna dowiaduje się, że jest w ciąży. Ojcem dziecka jest jej przyjaciel ze szkoły, Bleeker (Michael Cera). Za namową przyjaciół i rodziców para nastolatków szuka dla swojego dziecka rodziny zastępczej. Jak młoda mama i jej partner poradzą sobie z tym wyzwaniem? Przekonajcie się sami!

Mamy na dużym ekranie
„Juno” (fot. BEW PHOTO)

Bernadette („Gdzie jesteś, Bernadette?”)

Neurotyczna Bernadette (Cate Blanchett) prowadzi dom w dość niekonwencjonalny sposób. Mimo to, jej nastoletnia córka Bee (Emma Nelson) nie zamieniłaby swojej mamy na żadną inną. Dziewczynka uwielbia dzielić się z główną bohaterką swoimi przeżyciami oraz opowiadać jej o niezwykłych wydarzeniach ze swojego życia. Pewnego razu Bernadette zmuszona jest jednak zostawić dom i udać się w nieznane.

Mamy na dużym ekranie
„Gdzie jesteś, Bernadette?” (fot. materiały prasowe Forum Film Poland)