fbpx

MFF Kino Dzieci w nowej formie już od 26 września

MFF Kino Dzieci w nowej formie już od 26 września
Kadr z filmu "Szczęściara, reż. John Sheedy (Fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty)

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci startuje już 26 września. W tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się w hybrydowej formie – równolegle w kinach i Internecie, gdzie zaprezentowanych zostanie przeszło 150 filmów w 10 różnych sekcjach.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy zdecydowali się na udostępnienie części filmów również w wersji online. Filmy będą zatem nie tylko jeszcze bardziej dostępne, ale również dadzą początek nowej formule festiwalu. W programie znajdzie się ponad 150 tytułów – filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów.

Filmy w Konkursie głównym będą ocenie przez jury oraz ogólnopolską publiczność i nagradzane Kwiatem Paproci. W Konkursie filmowych odkryć zobaczymy natomiast filmy o wyjątkowej różnorodności gatunkowej i stylistycznej. Nowością w programie będą dwie sekcje: Europejskie kino dokumentalne oraz Kino Dzieci o wychowaniu. Pierwsza z nich to wybór dokumentów poruszających bieżące zagadnienia i przybliżające życie młodych ludzi oraz otaczający ich świat. Druga zaś to filmy dla widzów dorosłych wyselekcjonowane z myślą o ich walorach budujących kompetencje wychowawcze i rodzicielskie. Pokazy w tej sekcji zainauguruje wykład Bogdana de Barbaro zatytułowany „Rozmowy między bliskimi – jak prowadzić dialog w rodzinie”.

Co roku Kino Dzieci przybliża kinematografię wybranego rejonu. W tym roku, dzięki sekcji Nad Bałtykiem, obierzemy kurs na najlepszą kinematografię dziecięcą z Litwy, Łotwy i Estonii. W programie znajdzie się też druga sekcja narodowa: Między fiordami, obejmująca filmy z Norwegii. Ten skandynawski kraj jest światowym liderem w produkcji filmów dla młodych widzów. Zobaczymy niezapomniane przygody Kacpra i Emmy, zabawne perypetie Solana i Ludwika oraz ekranizacje przygód Tiril i Olivera znanych czytelnikom „Biura Detektywistycznego nr 2″ (seria „Operacji”).

W programie nie zabraknie także ulubionych przez widzów sekcji: Kina Dzieci z nosem w książkach z bohaterami klasyki i najnowszej literatury przeniesionymi na ekran, Krótkich historii z zestawami animowanymi i aktorskimi krótkimi metrażami z barwnymi przygodami i wieloma bohaterami, Panoramy czyli spotkań z bohaterami ubiegłej edycji oraz filmami dla młodych widzów, które pojawiły się w miesiącach poprzedzających festiwal. Uczestnicy obejrzą też komplet wspaniałych tytułów w sekcji Klasyka Kina Dzieci, czyli selekcji ulubionych przez widzów filmów z wszystkich edycji festiwalu.

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie branżowe wydarzenie online, Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni, które odbędzie się w dniach 29 września – 2 października.

View this post on Instagram

#7mffkinodzieci na horyzoncie 💙 Zatem najwyższa pora odkryć przed Wami nasz tegoroczny plakat! 🖌️ 📽️ W tym roku jesteśmy jak rasowy kameleon! Mamy oczy dookoła głowy i dostosowujemy się do otoczenia, po raz pierwszy przygotowaliśmy festiwal w formie hybrydowej – równolegle w kinach i online! Rezerwujcie czas na seanse, webinary, wykłady i spotkania online w kinach i na naszej platformie między 📽️ 26 września a 4 października! . . . #kinodzieci #kinodladzieci #kidskino #kidsmovies #kids #7mffkinodzieci #stowarzyszenienowehoryzonty #festiwalfilmowy #plakatfestiwalowy #plakatkinadzieci #kasiawalentynowicz #homework #kinodzieci2020 #konkursgłowny #konkursodkryć #kinodzieciznosemwksiążkach #festiwalonline #🖌️

A post shared by Kino Dzieci / Kids Kino (@kino.dzieci) on

Tegoroczne stacjonarne pokazy odbędą się w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Białymstoku, Toruniu, Szczecinie, Gliwicach, Łodzi, Słupsku, Częstochowie, Koninie, Świebodzinie, Jarocinie, Gdyni, Ciechanowie, Elblągu, Olsztynie.

Harmonogram festiwalu oraz bilety na seanse online dostępne są na stronie kinodzieci.pl. Bilety na pokazy stacjonarne można natomiast kupić w kasach lub na stronach kin.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze