fbpx

Znamy już skład Młodej Polskiej Filharmonii!

Znamy już skład Młodej Polskiej Filharmonii!
123RF.com

Wybrano już skład Młodej Polskiej Filharmonii! Ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowany przez kandydatów postanowiono rozbudować w stosunku do wcześniejszych założeń zespół orkiestrowy i zakwalifikować do udziału w projekcie 39 osób.

Stypendyści wezmą udział w jesiennych warsztatach prowadzonych przez muzyków z najlepszych światowych orkiestr – oboistę Dudu Carmela z Israel Philharmonic, kontrabasistę Edicsona Ruiza z Berliner Philharmoniker i skrzypka Dimitriego Vasilieva z Moscow Soloists oraz w ogólnopolskiej trasie koncertowej.

Młodzi muzycy zagrają w Filharmonii Krakowskiej, Wrocławskiej i Bydgoskiej, w Poznaniu oraz w Warszawie. Orkiestra wystąpi również na międzynarodowym festiwalu „Wszystkie Strony Świata” w Puławach.

W programie koncertów znajdzie się  między innymi  kompozycja Zbigniewa Preisnera dedykowana właśnie Młodej Polskiej Filharmonii.

Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Adam Klocek – dyrektor Filharmonii Kaliskiej, który dyrygował większością orkiestr symfonicznych w Polsce. Najlepsi młodzi polscy muzycy będą mieli możliwość współpracy z wybitnymi osobowościami świata muzyki. Solistami, którzy jednocześnie są członkami światowej renomy zespołów orkiestrowych. Chcemy pokazać młodym ludziom, że wspólna praca i występy w orkiestrze na wysokim poziomie są czymś ciekawym i mogą dać wiele przyjemność. Najlepsi będą też mieli możliwość występu solowego z orkiestrą.– mówi o projekcie Adam Klocek.

Młoda Polska Filharmonia to przedsięwzięcie przygotowywane wspólnie przez Grupę Zwierciadło i Fundację Pro Bono PL. Celem organizatorów jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji kulturalnej całego społeczeństwa – przygotowanie wrażliwych i świadomych odbiorców muzyki oraz stworzenie nowej szansy rozwoju dla wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży.

Więcej informacji o projekcie oraz lista muzyków tworzących skład Młodej Polskiej Filharmonii: www.probonopl.org