fbpx

Musical o księżnej Dianie pojawi się na Netflixie

Musical o księżnej Dianie trafi na Netflix
Księżna Diana (Fot. John Stillwell/Forum)

Broadwayowski musical „Diana: A True Musical Story” poświęcony życiu księżnej Diany już wkrótce trafi na popularną platformę streamingową. Widowisko z udziałem oryginalnej obsady będzie można obejrzeć na Netflixie przed oficjalną premierą na Broadwayu.

Choć od tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginęła księżna Diana minęło już przeszło 20 lat, historia królowej ludzkich serc wciąż budzi ogromne emocje i inspiruje licznych twórców filmowych. Na przestrzeni lat powstało wiele produkcji fabularnych i dokumentalnych poświęconych życiu uwielbianej przez Brytyjczyków księżnej. Żadna z nich nie przypadła jednak do gustu krytykom. Niedługo pojawi się kolejna – w filmie fabularnym Pablo Lorainna główną rolę zagra Kristen Stewart, czyli filmowa Bella ze „Zmierzchu”.

Obecnie trwają również prace nad inną produkcją, która przybliży losy Diany Spencer. Muzyczne widowisko „Diana: A True Musical Story” oparte na historii księżnej Walii miało zadebiutować na broadwayowskiej scenie w marcu tego roku. Epidemia COVID-19 pokrzyżowała jednak plany twórców, a zamknięcie teatrów i kin spowodowało, że premiera spektaklu odbędzie się dopiero w kolejnym sezonie, czyli po 25 maja 2021 roku. Zanim to jednak nastąpi, sfilmowaną wersję muzycznego show zrealizowaną bez udziału nowojorskiej publiczności, będzie można obejrzeć na platformie Netflix. To pierwszy raz w historii, kiedy spektakl pojawi się w Internecie przed oficjalną premierą na Broadwayu. Szefowie platformy nie podali jednak dokładnej daty premiery musicalu.

Decyzja o pokazaniu widowiska na Netlixie przed oficjalną premierą to bezprecedensowe posunięcie. W przeszłości zdarzało się, że sztuki teatralne były dostępne w serwisach streamingowych, ale trafiały tam dopiero po oficjalnej premierze na deskach teatru. „Chociaż nic nie zastąpi teatru na żywo, jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią wysokiej jakości rozrywki, którą Netflix zapewnia swoim abonentom na całym świecie” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu producentów musicalu.

Musical w reżyserii Christophera Ashleya będzie kroniką życia księżnej Diany. Widowisko skupi się przede wszystkim na burzliwym małżeństwie głównej bohaterki z księciem Karolem oraz ich głośnym rozwodzie. W rolach głównych wystąpią Jeanna de Waal (księżna Diana), Roe Hartrampf (książę Karol), Erin Davie (Camilla Parker Bowles) oraz Judy Kaye (królowa Elżbieta II).