1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Muzyka
  4. >
  5. Pretenders ponownie na trasie – legendarny zespół w Polsce!

Pretenders ponownie na trasie – legendarny zespół w Polsce!

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera
Po wydaniu nowego albumu "Relentless” i ponad 60 koncertach w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie w 2023 r., legendarny zespół rockowy Pretenders, na czele z niepowtarzalną Chrissie Hynde ponownie rusza w trasę koncertową. Będzie okazja usłyszeć go także w Polsce. Już 27 września 2024 r. zagra w klubie Stodoła w Warszawie.

Zespół zadebiutował w 1978 r. albumem „Pretenders”, który nie tylko dotarł na szczyt listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii, ale jego sukces odbił się szerokim echem dużo dalej. „I’ll Stand by You”, „Don’t Get Me Wrong”, „Kid” i „Brass In The Pocket” to tylko niektóre z utworów, jakie muzycy przez lata wprowadzili na listy przebojów. Dotąd wydali dwanaście albumów studyjnych, w tym najnowszy „Relentless” i mimo upływu lat, ich energia sceniczna i muzyczna pasja pozostają niezmienne, wciąż przyciągając tłumy wiernych fanów i zdobywając serca nowych słuchaczy.

Liderką Pretenders od samego początku jest pochodząca z USA Chrissie Hynde, wokalistka i gitarzystka o niezwykle charakterystycznym głosie, która od wczesnych lat zafascynowana była rockiem, ruchem hippisowskim i subkulturowymi ideami. Skład zespołu wielokrotnie się zmieniał, ale Chrissie Hynde niezmiennie pozostawała jego filarem. Jej głos, niezależnie od tego, czy śpiewała ostre rockowe numery czy łagodne ballady, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w świecie rocka.

Ostatnia płyta „Relentless", to owoc współpracy Chrissie Hynde i gitarzysty Jamesa Walbourne’a. Album jest najwyżej notowaną płytą Pretenders od 23 lat i 14. wydaniem w UK Top 40. Otwierają go mocne, przesterowane gitary, które dominują przez całe 50 minut muzyki. Produkcją zajął się David Wrench, który zadbał o różnorodność brzmienia – od drażliwych, szorstkich tonów po lżejsze, bardziej melodyjne dźwięki.

Nowe utwory spotkały się z uznaniem krytyków. MOJO opisało krążek jako "nieustannie genialne kompozycje... z pewnością tak, jak Chrissie Hynde zawsze chciała, by brzmiało Pretenders". The Observer usłyszał "inspirującą długowieczność", Record Collector docenił pięcioma gwiazdkami "najlepszy album Pretenders od 20 lat", a Uncut Magazine nazwał album "nowym szczytem Chrissie Hynde".

Link do zakupu biletów: https://www.livenation.pl/show/1463209/the-pretenders/warsaw/2024-09-27/pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze