fbpx

Beyoncé w Warszawie

Beyoncé, okrzyknięta ostatnio królową show-biznesu, wystąpi na Orange Warsaw Festival. Koncerty odbędą się w najbliższy weekend na Stadionie Narodowym.
Laureatka 16 nagród Grammy, nominowana do tej nagrody aż 45 razy, pierwszą solową płytę wydała 10 lat temu. Sławę przyniosły jej soulowo-popowe hity nagrane w trio „Destiny Child”. Do najbardziej znanych należą „Survivor” i „Say My Name”. Występuje już 25 lat, ale to właśnie ostatnia czwarta trasa koncertowa wywindowała ją na szczyty popularności, usuwając w cień samą Madonnę. Beyoncé wygrywa nie rozmachem widowisk, ale muzyczną jakością wykonywanych piosenek i bardzo dobrymi pomysłami na kontakt z publicznością w trakcie koncertów. O przepychu jej scenicznych strojów i warunkach stawianych organizatorom krążą legendy. Gwiazda znana jest też z trudnego charakteru i kaprysów – plotki głoszą, że w łazience hotelowej musi zawsze na nią czekać 120 morelowych ręczników i używa tylko czerwonego papieru toaletowego.

Warszawiacy usłyszą na Stadionie Narodowym między innymi takie popowe hity jak : „Run the World (Girls)”, „Single Ladies (Put a Ring on It)” czy „Crazy in Love”. Gwiazda chętnie cytuje także innych muzyków, których ceni. Wiadomo już, że w Warszawie zaśpiewa motywy z nagrań rockowej kapeli The Verve, gwiazdy współczesnej elektroniki Diplo, piosenki rapera Kanye Westa a także swój wielki przebój z dawnych czasów, „Survivor”. Na bis Beyoncé zaplanowała prawdziwą muzyczną gratkę: przebój lat 80. „I Will Always Love You” samej Whitney Houston. Artystka uwielbia niebieski kolor (córkę nazwała Blue), więc Polscy fani wpadli na pomysł , że przyniosą ze sobą na koncert mnóstwo niebieskich balonów i podczas ostatniej piosenki („Halo”) nadmuchają je i „oczom Beyoncé ukaże się piękne, niebieskie morze balonów”- jak napisali na swojej stronie.

Beyoncé to wpływowa celebrytka. Z mężem, raperem Shawnem Coreyem Carterem, znanym jako Jay-Z, tworzą jedną z najbogatszych i najbardziej znanych par w Ameryce. Według International Business Times ich majątek wart jest ponad miliard dolarów. Stacja HBO pokazała w trakcie trasy koncertowej artystki wyprodukowany przez Beyoncé autobiograficzny film dokumentalny. Fani jej talentu mogli się dowiedzieć, jak ważną rolę w edukacji muzycznej odgrywał jej ojciec i jak bardzo przeżyła stratę pierwszego dziecka. Film oceniany jest przez krytyków jako cukierkowy, ale nowa królowa popu idealnie wstrzeliła się w czasie z jego produkcją i promocją. Poza wszystkim innym trzeba też przyznać, że Beyoncé po prostu świetnie śpiewa i jest niebywale kreatywna i pracowita.