fbpx

Maja Kleszcz & Incarnations, „Odeon” – rekomendacja

Maja Kleszcz & Incarnations, "Odeon" - rekomendacja
materiały prasowe

Po oryginalnym debiucie „Radio Retro” duet Maja Kleszcz (śpiew) i Wojciech Krzak (gitara i kompozycje) dowodzi, że Incarnations to zespół, który rozwija się szybko i konsekwentnie.

materiały prasowe

Oboje artyści związani przed laty z Kapelą ze Wsi Warszawa odchodzą od klimatów folkowych i tworzą autorski repertuar w konwencji akustycznego bluesa, R&B i jazzu, czasami na granicy pastiszu, zawsze z imponująco połamaną frazą. Bo to właśnie frazowanie staje się wizytówką wokalistki – nagina nuty, przyśpiesza i opóźnia (częściej opóźnia), w najlepszej czarnej tradycji.

Zdumiewające i wspaniałe, że większość nowych piosenek jest owocem współpracy zespołu z poetą i autorem tekstów Bogdanem Loeblem, który mógłby być dziadkiem muzyków. Teksty Loebla z kompozycjami Krzaka to drugi – po samej Mai Kleszcz – atut zespołu Incarnations. Każda ich piosenka intryguje i prowokuje do wielokrotnego wysłuchania. Poza utworami premierowymi znalazła się tu nieśmiertelna „Rebeka” oraz „La solitude” francuskiej piosenkarki Barbary. Maja Kleszcz ma już oryginalny styl sprawiający, że nawet tak odmienne utwory śpiewa jak własne.

Maja Kleszcz & Incarnations, „Odeon”, Kayax