fbpx

Mike Patton na Nowych Horyzontach

Mike Patton
Nowe Horyzonty

Mike Patton z zespołem Tomahawk wystąpi podczas 13. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Mike Patton
Nowe Horyzonty

Na taką wiadomość czekali wszyscy fani niepokornego Mike’a Pattona. Jeden z najbardziej płodnych muzyków naszych czasów wraca do Polski z projektem Tomahawk. Formacja wystąpi 22 lipca we Wrocławiu w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale. Będzie to jedyny koncert Tomahawk w Polsce.

Tomahawk to supergrupa dowodzona przez Mike’a Pattona, niezwykle aktywnego multinstrumentalistę, wokalistę i producenta muzycznego, znanego przede wszystkim z występów w rockowych formacjach Faith No More i Fantômas. Skład kapeli uzupełniają gitarzysta Duane Denison (The Jesus Lizard, Legendary Shack Shakers), perkusista John Stanier (Battles, Helmet, The Mark of Cain) oraz od tego roku basista Trevor Dunn, który współpracował z Pattonem przy innych projektach (Mr. Bungle, Fantômas).

W utworach Tomahawk usłyszeć można zarówno klasyczny hard rock, jak i bardziej wyrafinowane dźwięki z domeny progresywnego art rocka (utwory formacji były porównywane do dokonań King Crimson). Metal łączy się tu z post rockiem, a muzyka Indian z Ameryki Północnej wchodzi w mariaż ze sferą rockowego eksperymentu. Wrocławski koncert to część europejskiego tournée promującego najnowszą płytę Tomahawk „Oddfellows”.

Sam Patton jest wokalistą słynnego Faith No More, założycielem Mr. Bungle, pomysłodawcą takich projektów jak Tomahawk, Fantômas, Peeping Tom. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami – między innymi z Johnem Zornem, Sepulturą, Melvins, Björk, Christianem Fenneszem, The Young Gods czy z Sergem Gainsbougiem.

Bilety na koncert w sprzedaży od piątku 12 kwietnia. Więcej informacji na stronie Nowych Horyzontów.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze