fbpx

Muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej
123rf.com

Od marca 2017 roku Opera Krakowska zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „Z muzyką od poczęcia”, które adresuje do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym. Już od wczesnych tygodni ciąży, kobiety dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce mogą kształtować rozwój swoich dzieci.
Pierwsze zajęcia odbędą się 25 marca.

Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę – Karolinę Gwardzik oraz psycholożkę – Ilonę Obrączkę-Górską, które pomogą przygotować się kobietom do porodu i wytłumaczą, w jaki sposób wykorzystać taki bodziec jak muzyka w pierwszym roku życia dziecka.

„Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem”, mówi Karolina Gwardzik, muzykoterapeutka. „Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia rozluźniające oraz oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają również zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci ”, dodaje.

W sezonie 2016/2017 zaplanowano 4 spotkania:

  • 25 marca 2017, godz. 11.00
  • 10 kwietnia 2017, godz. 17.00
  • 20 maja 2017, godz.11.00
  • 12 czerwca 2017, godz. 17.00

Na każdym ze spotkań będą omawiane inne zagadnienia. Zajęcia prowadzone będą w grupie do 20 osób, w czasie 1 godziny, na Antresoli Opery Krakowskiej. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w Kasie Opery.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze