fbpx

Netflix zapowiedział drugi sezon serialu „Rojst”

Netflix zapowiedział drugi sezon serialu "Rojst"
"Rojst 2" trafi na platformę Netflix w 2021 roku. (Fot. screen YT Netflix Polska)

Netflix oficjalnie potwierdził, że trwają pracę nad drugim sezonem serialu „Rojst” z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. Do sieci trafiła krótka zapowiedź produkcji. 

Pierwszy sezon serialu „Rojst” cieszył się wśród widzów ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, w rolach głównych zobaczyliśmy w nim genialny aktorski duet – Andrzeja Seweryna jako dziennikarza lokalnej gazety oraz Dawida Ogrodnika w roli początkującego redaktora. Reżyserem produkcji był natomiast Jan Holoubek.

„Rojst 2” będzie kontynuacją mrocznych wydarzeń z małego miasta. Historia rozpocznie się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Gdy poziom wody zaczyna opadać, odsłania tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

Obok aktorów znanych z pierwszego sezonu serialu, w „Rojście 2” zobaczymy Magdalenę Różczkę i Łukasza Simlata. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

– Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika – każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości – tak o pracy nad drugim sezonem serialu mówił reżyser, Jan Holoubek.

Drugi sezon serialu „Rojst” będzie składał się z 6 odcinków i trafi na platformę Netflix w 2021 roku. Za jego produkcję odpowiada Frame sp. z o.o., a producentką jest Edyta Krajewska.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze