fbpx

Nie żyje Piotr Machalica

Nie żyje Piotr Machalica
Piotr Machalica. (Fot. Filip Blazejowski/Forum)

W wieku 65 lat zmarł Piotr Machalica, wybitny aktor teatralny, filmowy, znany również ze sceny piosenki aktorskiej. „Żegnamy go zaskoczeni jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi” – napisała Krystyna Janda.

Piotr Machalica zmarł nagle, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej trafił do szpitala, gdzie został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną i podłączony do respiratora. Informację o jego śmierci zamieszczono na jego oficjalnym profilu na Facebooku – „Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie”.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały człowiek i cudowny artysta – Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy go wszyscy” – napisała na swoim profilu facebookowym Krystyna Janda. „Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za twój talent, przyjaźń, twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością twoim szczęściem” – dodała.

🖤 Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny…

Opublikowany przez Jandę Jolantą Krystyną Niedziela, 13 grudnia 2020


Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez ponad dwadzieścia lat grał na deskach Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, był również związany z teatrami Krystyny Jandy – Teatrem Polonia i Och Teatrem. Na ekranie filmowym zagrał wybitne role w m.in.: „Dekalogu ” Krzysztofa Kieślowskiego, „Dniu świra” Marka Koterskiego i „Jadze” Tomasza Bagińskiego, a także „1968. Szczęśliwego Nowego Roku”, „Zabij mnie glino” oraz „Sztuce kochania”. Aktor wykonywał również piosenki aktorskie. W 2005 roku został odznaczony srebrnym medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze