fbpx

Nieznane zdjęcia przedwojennej Warszawy w DSH

Nieznane zdjęcia przedwojennej Warszawy w DSH
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
for. materiały prasowe DSH

Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla to wystawa nieznanych i niepublikowanych w Polsce fotografii z lat 30. XX wieku.

Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla to wystawa nieznanych i niepublikowanych w Polsce fotografii z lat 30. XX wieku. Ekspozycja obejmuje około 150 zdjęć holenderskiego fotografika i fotoreportera, który w roku 1934 przyjechał do Polski. Willem van de Poll odwiedził Warszawę i pobliski Łowicz oraz Wilno, pojechał na rubieże II Rzeczypospolitej. W stolicy spotkał się wybitnymi postaciami życia politycznego, kulturalnego, śmietanką towarzyską stolicy; fotografował miasto, w tym Starówkę i dzielnicę żydowską. Odwiedził m.in. nowo otwarty port lotniczy na Okęciu, Teatr Wielki, Polskie Radio, Centralny Instytut Wychowania Fizycznego na Bielanach i siedzibę warszawskiej policji.

Zdjęcia van de Polla ukazały się w różnych dziennikach i magazynach. Polski konsul w Amsterdamie pisał do Wydziału Prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych: „Zdjęcia są rzeczywiście doskonałe i bardzo artystyczne, stanowią tem samem wspaniały materiał propagandowy”.

Wystawa w Domu Spotkań z Historią odbywa się pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji, Ambasadora Królestwa Niderlandów w Polsce, Pana P.P.J. Bekkersa i potrwa od 24 stycznia do 6 kwietnia 2014.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze