fbpx

Oscary 2021 przełożone z powodu pandemii

Oscary 2021 przełożone z powodu koronawirusa
93. gala rozdania Oscarów została przełożona na 25 kwietnia 2021 roku. (Fot. iStock)

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej poinformowała, że z powodu pandemii koronawirusa 93. ceremonia rozdania Oscarów zostanie przełożona. Gala odbędzie się dwa miesiące później, niż to było pierwotnie planowane. 

93. gala wręczenia Oscarów miała odbyć się 28 lutego 2021 roku. Jednak z powodu pandemii koronawirusa, którą branża filmowa odczuła wręcz ze zdwojoną siłą, ceremonia została przesunięta. Najważniejsze filmowe nagrody zostaną rozdane 25 kwietnia 2021 roku, a nominacje zostaną ogłoszone 15 marca. O takiej decyzji poinformowała Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.

It's true! Next year's #Oscars will happen on April 25, 2021.Here's what else you need to know:- The eligibility…

Opublikowany przez The Academy Poniedziałek, 15 czerwca 2020

„Od wieków filmy odgrywają ważną rolę w pocieszaniu, inspirowaniu i zapewnianiu rozrywki nawet w najtrudniejszych czasach. Mamy nadzieję, że przesuwając termin, w którym zakwalifikować mogą się filmy i datę przyznania nagród, dajemy filmowcom szansę na dokończenie filmów i ich dystrybucję, bez ponoszenia konsekwencji czegoś, na co nikt z nas nie ma wpływu” – napisali we wspólnym oświadczeniu prezes Akademii David Rubin i jej dyrektor generalny Dawn Hudson.

Akademia poinformowała również o przedłużeniu okresu, w którym filmy mogą zakwalifikować się do nagrody, do 28 lutego 2021 roku. Zwykle okres ten trwał do końca roku, za który wręczano nagrody. Odłożone zostało także otwarcie Muzeum Akademii Filmowej do 30 kwietnia 2021 roku.

Ostatnie przełożenie Oscarów miało miejsce w 1981 roku. Wtedy ceremonia została opóźniona o 24 godziny z powodu zamachu na prezydenta Ronalda Reagana.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze