Oto wielcy wygrani Oscarów 2019!

Hollywood, CA/ USA - July 26, 2018: Oscar golden award in a souvenir store on Hollywood Boulevard. Success and victory concept

Najważniejsza gala wręczenia nagród filmowych za nami. Jak co roku, szeroko komentowani są zarówno ci, którzy zdobyli najwięcej statuetek, jak i wielcy przegrani. Niestety, w tym roku nasz główny faworyt, czyli polski kandydat do Oscara – „Zimna Wojna” Pawlikowskiego nie otrzymał żadnej nagrody.

Ale już same nominacje w tak ważnych kategoriach uważane są w ojczyźnie za sukces. Niestety kolejny film Pawła Pawlikowskiego nie powtórzył sukcesu „Idy”, ale wszem i wobec mówi się, że w głównej mierze jest to „wina” silnej konkurencji, a nie słabości produkcji polskiego reżysera.

W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny statuetkę zdobyła „Roma” Alfonso Cuarona, który otrzymał nagrodę także za najlepsze zdjęcia i najlepszą reżyserię.

Reszta nagrodzonych nie była większym zaskoczeniem. Najlepszym filmem okazał się „Green Book”, najlepszym aktorem Rami Malek, który wcielił się w postać Freddiego Mercury, a najlepszą aktorką okrzyknięto Olivię Colman.

Ciekawym momentem gali był występ Bradleya Coopera i Lady Gagi, którzy wykonali utwór „Shallow” z filmu „The Star Is Born”, za który otrzymali nagrodę w kategorii najlepsza piosenka. Poza tym wyróżnieniem autorski film Coopera nie otrzymał żadnych statuetek i uważany jest za jednego z większych przegranych tegorocznych Oscarów. Podobna sytuacja spotkała film „Faworyta”, który był ewidentnym faworytem w wielu kategoriach, a ostatecznie… otrzymała wyłącznie jedną nagrodę.

View this post on Instagram

Academy Award winner Lady Gaga

A post shared by Gaga Daily (@gagadaily) on