fbpx

Powstaje nowy serial twórcy „Ślepnąc od świateł” i „Belfra”

Powstaje nowy serial twórcy "Ślepnąć od świateł" i "Belfra"
Borys Szyc w serialu "Warszawianka". (Fot. materiały prasowe HBO)

HBO rozpoczęło prace nad nowym, tragikomicznym serialem „Warszawianka”. W roli głównej zobaczymy w nim Borysa Szyca, za scenariusz odpowiada Jakub Żulczyk, a reżyserem jest Jacek Borcuch.

Serial „Warszawianka” ma być tragikomedią, opowiadającą o przygodach czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Jak czytamy w informacji prasowej HBO, główny bohater „Warszawianki” to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców, zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący „enfant terrible” z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie – niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

Reżyserem serialu jest Jacek Borcuch, który wyreżyserował m.in. filmy „Słodki koniec dnia”, „Wszystko, co kocham”, „Nieulotne”. Za scenariusz „Warszawianki” odpowiada natomiast Jakub Żulczyk, uznany polski pisarz i scenarzysta („Belfer”, „Ślepnąc od świateł”). Autorem zdjęć jest Piotr Uznański.

Kochani.Jest mi wielce miło ogłosić kolejny owoc mojej współpracy z HBO Polska. „Warszawiankę”, serial…

Opublikowany przez Jakuba Żulczyka Piątek, 11 września 2020

Oprócz Borysa Szyca, wcielającego się w głównego bohatera „Warszawianki”, w serialu będziemy mogli zobaczyć Krystynę Jandę, Jerzego Skolimowskiego, Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę.

– Serial „Warszawianka” to obraz pokolenia dzisiejszych 30 – 40-latków, ludzi wykształconych, niepodatnych na tanią ideologię. Pierwszego pokolenia, które tak naprawdę̨ próbuje żyć dokładnie tak jak chce, poza obyczajem, poza tradycją przodków, poza wszelkimi normami ustanowionymi wcześniej. Obraz ten nie jest świetlany, jest smutny. Mimo iż na wierzchu wydaje się̨ zabawny i poukładany. 40 lat to dość symboliczny moment w życiu każdego człowieka. Najczęściej wie się już wszystko, co potrzebne, by dotrwać w miarę stabilnie do końca – mówi Jacek Borcuch.

Data premiery „Warszawianki” nie jest jeszcze znana.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze