fbpx

Powstanie film fabularny o życiu Whitney Houston

Powstanie film fabularny o Whitney Houston
Whitney Houston podczas koncertu w 1988 roku. (Fot. AGIP / Rue des Archives / Forum)

Mamy dobrą wiadomość dla fanów talentu i twórczości Whitney Houston. Już wkrótce ruszą prace nad pierwszą oficjalną i zatwierdzoną przez rodzinę filmową biografią artystki. Film ukazujący jej burzliwe życie i karierę będzie nosił tytuł „I Wanna Dance With Somebody”, na cześć jednego największych hitów wokalistki. 

„I Wanna Dance With Somebody” ma być kolejnym filmem o życiu Whitney Houston – tym razem jednak w pełni zaakceptowanym przez jej bliskich. Po znakomitych dokumentach, takich jak „Whitney: Can I Be Me” (2017) duetu Nick Broomfield i Rudi Dolezal oraz „Whitney” (2018) Kevina Macdonalda przyszedł czas na kolejny (po „Whitney” z 2015 roku z Angelą Bassett w roli głównej) film fabularny.

Za scenariusz odpowiadać będzie Anthony McCarten, jeden z najlepszych specjalistów od biografii w branży filmowej. To jemu zawdzięczamy fenomenalne produkcje opowiadające o życiu m.in. Stephena Hawkinga („Teoria wszystkiego”), Winstona Churchilla („Czas mroku”) oraz Freddiego Mercurego („Bohemian Rhapsody”). Za wszystkie otrzymał nominacje do Oscara, a ostatnio pracował również przy „Dwóch papieżach”, głośnej produkcji Netflixa o historii spotkania Franciszka i Benedykta XVI.

„Mamy niewiarygodne szczęście, że wspierają nas osoby, które dobrze znały Whitney i były przy niej w tamtym czasie. Dzięki temu w sposób autentyczny będę mógł tę niezwykłą historię o niezrównanym i odebranym nam zbyt wcześnie talencie odtworzyć” – napisał McCarten.

Film wyprodukują szwagierka Whitney, Pat Houston oraz Larry Mestel, właściciel wytwórni Primary Wave Music, która od 2019 roku dzierży prawa do jej twórczości. Oprawą muzyczną zajmie się Clive Davis, wieloletni mentor i producent artystki, który przy współpracy z jej rodziną wybierze odpowiednie utwory z muzycznego katalogu wokalistki.

Fotel reżysera obejmie prawdopodobnie Stella Meghie („Ponad wszystko” z 2017 roku), jednak informacja ta nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona. Nie wiadomo również, kto wcieli się w rolę samej Houston. Media wskazują m.in. na Rihannę, ale na ogłoszenie obsady musimy jeszcze chwilę poczekać.

Według producentów film „I Wanna Dance With Somebody” będzie „radosną, pełną emocji i chwytającą za serce celebracją życia i muzyki, która skupi się na największej wokalistce R&B wszech czasów”. Biografia szczegółowo prześledzi życie artystki – od czasów dzieciństwa do muzycznego gwiazdorstwa, uwzględniając również przykre tematy. Film szczerze opowie o „cenie, którą musiała zapłacić za swoją karierę” oraz skupi się na „poszukiwaniu idealnej relacji między muzyką, artystką i publicznością”.

Whitney Houston była jedną z najwybitniejszych wokalistek pop i R&B w historii. Nagrała wiele niezapomnianych przebojów, takich jak „I Wanna Dance With Somebody”, „How Will I Know”, „I’m Every Woman”, „I Have Nothing” czy legendarne „I Will Always Love You”. Była również producentką filmową i muzyczną oraz aktorką (zagrała m.in. główną rolę u boku Kevina Costnera w filmie „Bodyguard” z 1992 roku). Według Księgi Rekordów Guinnesa była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach, a dzięki swojemu „potężnemu, przeszywającemu pop-gospelowemu głosowi” o niesamowitej skali, nazywano ją „The Voice”. Zmarła 11 lutego 2012 roku w wieku 48 lat.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze