fbpx

Poznań Design Days 2016

Poznań Design Days 2016
POZNAŃ DESIGN DAYS

6 maja rozpoczną się Poznań Design Days 2016. Trzecia edycja festiwalu designu w Poznaniu potrwa do 14 maja.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest ,,Przestrzeń Publiczna”. Wydarzenia festiwalowe będą rozgrywać się w wielu punktach w centrum Poznania. Organizatorzy stawiają sobie za cel zgłębianie różnorodnych aspektów przestrzeni miejskiej, chcą znaleźć odpowiedź na pytanie, jak kształtować przestrzeń miejską, by mogła ona realizować potrzeby mieszkańców. W programie znajdą się dyskusje o formach miejskiego aktywizmu, rewolucyjnych ideach i eksperymentach miejskich. Nie zabraknie także rozmowy o projektowaniu zieleni, małej architektury i miejsc użyteczności publicznej.

Oto wybrane wydarzenia festiwalu:
– Carlo Venegoni – współzałożyciel platformy NEW GENERATION, a także Simone De Iacobis oraz Małgorzata Kuciewicz z grupy projektowej CENTRALA będą dyskutować o wyzwaniach w projektowaniu miast przyszłości.
otwarte warsztaty w technice sitodruku LET’S PRINT prowadzone przez studentów wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP
– projekt polskich i fińskich artystów pt. URBAN stories, który obejmie, między innymi, działania z mieszkańcami
– akcja artystyczna Susan Brijandez Frame it, podczas której uczestnicy będą kadrować / wycinać z otoczenia miejsca i sytuacje.
– wystawa zwycięskich projektów konkursu stypendialnego YES
– prezentacja dorobku oraz działań studentów i wykładowców uczelni projektowych w ramach projektowanych przez nich wystaw i warsztatów

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze