fbpx

„Razem być, ładniej żyć” – krakowscy artyści śpiewają Wodeckiego

„Razem być, ładniej żyć” - krakowscy artyści śpiewają Wodeckiego
"Razem być" utwór dla Zbigniewa Wodeckiego w dniu jego 70. urodzin. (Screen: FB Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego)

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego wraz z krakowskimi artystami zaprezentowała nową wersję utworu „Nauczmy się żyć obok siebie”. Piosenka o nowym tytule „Razem być” to hołd złożony Zbigniewowi Wodeckiemu w dniu jego 70. urodzin, ale także utwór, który dziś wydaje się być szczególnie aktualny.

„Nauczmy się żyć obok siebie” to utwór Zbigniewa Wodeckiego powstały w 1992 roku, do którego tekst napisał Wojciech Kejne. W dniu 70. urodzin Wodeckiego ta ponadczasowa kompozycja zabrzmiała ponownie, tym razem pod tytułem „Razem być”, a jej piękne słowa niosą wsparcie, tak potrzebne nam w czasie pandemii koronawirusa.

„Pragniemy, aby przesłanie w nim zwarte towarzyszyło nam zawsze, nie tylko wtedy, gdy jest ciężko. Dziś jednak szczególnie, gdy mimo izolacji dbamy o siebie wzajemnie i walczymy o zdrowie, chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc podczas epidemii – opiece medycznej i ludziom dobrej woli. Bo pomimo wszystko potrafimy RAZEM BYĆ” – czytamy na profilu Facebookowym fundacji. 

W nagraniu piosenki wzięli udział wspaniali krakowscy artyści, między innymi: Renata Przemyk, Anna Dymna, Grzegorz Turnau, Magda Steczkowska, Andrzej Sikorowski, Beata Rybotycka. Nagranie zostało zrealizowane przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków. 70. urodziny Zbigniewa Wodeckiego miały być świętowane podczas trzeciej edycji festiwalu Wodecki Twist, jednak przez panującą pandemię festiwal został przeniesiony na jesień. Pomyślmy więc ciepło o Zbigniewie Wodeckim, śpiewając razem z krakowskimi artystami.

Dzielmy się chlebem i troską
niech już nikt nie będzie sam
Ziemia jest globalną wioską
tym bardziej więc się uda nam

Razem być
Ładniej żyć
Przestańmy kryć
Sympatii nić

(Zbigniew Wodecki „Nauczmy się żyć obok siebie”, słowa: Wojciech Kejne, kompozycja: Zbigniew Wodecki)
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze