fbpx

Serial widziany od kuchni – czyli co się jada na plebanii „Ojca Mateusza”

Serial widziany od kuchni - czyli co się jada na plebanii „Ojca Mateusza”

„Przysmaki Ojca Mateusza. Domowa kuchnia Natalii” to świeżo opublikowana książka – nie tylko kulinarna.

Natalia Borowik, grana przez Kingę Preis, to jedna z najbarwniejszych postaci szalenie popularnego serialu Ojciec Mateusz. W 12. sezonie serialu gospodyni filmowego księdza z Sandomierza wydaje książkę z przepisami. Wątek ten był sukcesywnie wprowadzany od początku bieżącego sezonu. W odcinku emitowanym w minionym tygodniu Natalia po raz pierwszy trzymała w rękach swój kulinarny pamiętnik.

okładka książki

W książce „Przysmaki Ojca Mateusza” zawarto kilkadziesiąt starannie wybranych i sprawdzonych przepisów gospodyni Ojca Mateusza. Większość z nich to smakowite potrawy kuchni regionalnej. Ponadto – niejako na deser – interesujące, zabawne opowieści, z których dowiemy się więcej o lubianych serialowych bohaterach – samej Natalii, księdzu Mateuszu, Pluskwie, aspirancie Noculu.

Filmowa gospodyni z właściwym sobie humorem, barwnym językiem opisuje życie plebanii, jej mieszkańców i gości. Przy okazji przywołuje przepisy na przygotowywane przez siebie potrawy, przygody związane z ich gotowaniem, opisy postaci, które przez serial przewinęły się, ale nie pozostały w nim dłużej. Jednym słowem – serial widziany od kuchni. Dosłownie!

Patroni medialni książki: „Przepisy Czytelników”, „Gotuj Krok po Kroku”, Sens, Radio Plus, Wirtualna Polska, durszlak.pl, przeczytam.pl, Burmistrz Sandomierza.

Partnerem wydania jest TVP.

Przsmaki Ojca Mateusza

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze