fbpx

Spotkanie z profesor Wandą Wiłkomirską

Spotkanie z profesor Wandą Wiłkomirską

27 września o godz. 18.00 w Promie Kultury Saska Kępa odbędzie spotkanie z profesor Wandą Wiłkomirską w ramach cyklu: „Śladami Mistrzów… Wielkie Postacie na Saskiej Kępie”.
Prof. Wanda Wiłkomirska - skrzypaczka, pedagog, przyjaciel.ZAPROSZENIESpotkanie poświęcone będzie jednej z najwybitniejszych polskich skrzypaczek XX wieku – profesor Wandzie Wiłkomirskiej. Artystka koncertowała na pięciu kontynentach z czołowymi orkiestrami pod batutami takich osobistości jak Pierre’a Boulez, Otto Klemperer, Leonard Bernstein, Carlo Marii Giullinie, John Barbirolli, Kurt Masur, Wolfganag Sawallisch, Zubin Mehta, Witold Rowicki, Erich Leinsdorf.

Oprócz działalności koncertowej wykładała na uczelniach w Niemczech i Australii, prowadziła kursy mistrzowskie w wielu krajach, zasiadała w jury najbardziej liczących się międzynarodowych konkursów skrzypcowych: Jacques’a Thibaud w Paryżu, Karla Flescha w Londynie, Piotra Czajkowskiego w Moskwie, ARD w Monachium, Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, Hanowerze oraz Tokio.

Podczas spotkania pani profesor opowie o rodzie Wiłkomirskich i muzyce, która w rodzinie była od zawsze, swojej karierze, inspiracjach i życiowych wyborach. Do rozmowy włączeni zostaną goście: rodzina, przyjaciele, osobistości ze świata muzyki i publiczność.

Spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w Promie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23. Będzie to kolejna część cyklu: „Śladami Mistrzów … Wielkie Postacie na Saskiej Kępie”.

Honorowy Patronat nad cyklem objął Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

Autorką i gospodynią wieczoru jest Jadwiga Teresa Stępień, spotkanie jest częścią projektu „Polska Szkoła Mistrzów”.