fbpx

Zobacz najlepsze budynki Europy

Zobacz najlepsze budynki Europy
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
Fot.Krzysztof Kuczyk fot. materiały prasowe Muzeum Architektury

 

 

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na pokonkursową wystawę „Najlepsze budynki Europy”. Wystawa rusza 17 września.

Ta wystawa jest pokłosiem dwunastej edycji międzynarodowego konkursu Mies ven der Rohe Award 2011, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w dziedzinie architektury współczesnej na świecie.

Wystawa będzie pokazywana w Polsce dopiero po raz drugi. Pierwszy raz można ją było zobaczyć w 2010 roku, również w Muzeum Architektury we Wrocławiu.W tym roku pokazanych zostanie 45 projektów, łącznie z wyróżnionymi i nagrodzonymi.

Europejska Nagroda Architektoniczna im. Miesa van der Rohe to wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Fundacji Miesa van der Rohe w Barcelonie*.

Nagroda przyznawana jest w systemie biennale, a jej podstawowym zadaniem jest wyróżnienie najlepszych projektów architektonicznych, jakie zostały zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch lat w Europie. Głównym celem konkursu jest natomiast zwrócenie uwagi na ogromną rolę budynków prywatnych i publicznych w kształtowaniu krajobrazu współczesnych miast oraz na istotny wkład europejskich specjalistów w rozwój najnowszych rozwiązań architektonicznych i technologii, a także wspieranie najmłodszych twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Najlepsze budynki Europy
Mies van der Rohe Award 2011
13 września, godz. 17.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Wystawa czynna do 21 października 2012 r.