fbpx

Powstanie druga część filmu „Tamte dni, tamte noce”

"Tamte dni, tamte nocy" powraca
Kadr z filmu "Tamte dni, tamte noce" (org. "Call Me by Your Name"), reż. Luca Guadagnino, 2017. Na zdjęciu: Armie Hammer (Oliver) i Timothée Chalamet (Elio). (Fot. BEW PHOTO)

Luca Guadagnino, reżyser głośnego melodramatu „Tamte dni, tamte noce”, potwierdził prace nad drugą częścią filmu. W obsadzie ponownie pojawią się Timothée Chalamet oraz Armie Hammer.

„Tamte dni, tamte noce” (org. „Call Me by Your Name”) to jedna z najgłośniejszych produkcji 2017 roku i ważna pozycja, jeśli chodzi o kino LGBTQ. Choć od premiery minęły już prawie trzy lata, obraz nadal wywołuje ogromne poruszenie i żywą dyskusję wśród kinomanów. Film powstał na podstawie powieści André Acimana z 2007 roku o tym samym tytule i otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.

W październiku 2019 roku ukazała się kontynuacja powieści Acimana, pod tytułem „Znajdź mnie”. Reżyser Luca Guadagnino w wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica” zdradził, że prace nad drugą częścią filmu miały ruszyć wiosną 2020 roku, jednak chwilowo zostały opóźnione przez pandemię koronawirusa. Zapewnił również, że zdjęcia wznowione będą, gdy tylko będzie to możliwe.

„To będzie inny film, w innym tonie”, mówi Luca Guadagnino.

Choć o pracach nad kontynuacją wiadomo już od dawna, informacje o obsadzie potwierdzono dopiero teraz. Swój udział w drugiej części potwierdzili już odtwórcy głównych ról, czyli Timothée Chalamet i Armie Hammer, a także Michael Stuhlbarg grający ojca Elio oraz Esther Garrel wcielająca się w Marzię.

Co jeszcze wiadomo na temat kontynuacji? Scenarzysta James Ivory, któremu film „Tamte dni, tamte noce” zapewnił w 2018 roku Oscara, zrezygnował z udziału w produkcji. Nazwisko nowego scenarzysty nie jest jednak jeszcze znane.

"Tamte dni, tamte noce" powraca
Odtwórcy głównych ról w filmie „Tamte dni, tamte noce”, Armie Hammer i Timothée Chalamet oraz reżyser, Luca Guadagnino. (Fot. BEW PHOTO)

Akcja pierwszej części filmu „Tamte dni, tamte noce” rozgrywa się w północnych Włoszech, latem 1983 roku. Elio Perlman (Timothée Chalamet), błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką, Marzią (Esther Garrel). Za kompana ma swego ojca (Michael Stuhlbarg), szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę (Amira Casar), tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Obycie, wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć, zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver (Armie Hammer), młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. (opis dystrybutora)

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze