fbpx

Wrześniowe premiery w Teatrze Słowackiego w Krakowie

Wrześniowe premiery w Teatrze Słowackiego w Krakowie
"Jedzonko" (fot. Bartek Barczyk dla Teatr w Krakowie)

Po miesiącach izolacji i funkcjonowania w świecie wirtualnym wszyscy potrzebujemy sztuki. We wrześniu Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza zatem na dwie wyjątkowe premiery. 

„Jedzonko”

Reżyseria: Katarzyna Szyngiera
Scenariusz: Marcin Napiórkowski, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
Obsada: Lidia Bogaczówna, Marta Konarska, Agnieszka Kościelniak, Katarzyna Zawiślak – Dolny,  Karol Kubasiewicz, Sławomir Rokita, Feliks Szajnert i gościnnie Maciej Pesta
Premiera: 11 września 2020
Spektakle: 12, 13, 15 września oraz 13, 14, 15 i 16 października

Tematem spektaklu jest jedzenie, a czasem jedzonko – to czym się delektujemy, obżeramy, co konsumujemy, pochłaniamy, wcinamy. Skąd się wzięło w naszym koszyku, lodówce i na naszym stole. Jaką drogę przeszło i z jakim kosztem się wiąże. Zadaniem twórców jest ukazanie nieoczywistych linii pomiędzy codziennością aktów konsumpcji, a globalnymi procesami.

Wrześniowe premiery w Teatrze Słowackiego w Krakowie
„Jedzonko” (fot. Bartek Barczyk dla Teatr w Krakowie)

„Ludwiczek”

Tekst i reżyseria: Daniel Malchar, Rafał Szumski
Obsada: Ewelina Cassette, Karolina Kazoń, Karolina Kamińska,  Alina Szczegielniak, Tomasz Międzik, Daniel Malchar, Antoni Milancej, Rafał Szumera
Premiera: 18 września 2020
Spektakle: 19, 20 i 22 września

Tragiczna legenda! Marmurowy pomnik muzyki europejskiej, o którym słyszał prawie każdy. To jego życiem i twórczością jest inspirowana muzyczna  baśń. To on musi się zmierzyć ze światem zanieczyszczonej audiosfery, w którym coraz mniej wrażliwości i miejsca na refleksję. Czy ten głuchy geniusz sprzed wieków jest w stanie poradzić sobie w tym świecie nastawionym na komercję i schlebianie gustom?

Wrześniowe premiery w Teatrze Słowackiego w Krakowie
„Ludwiczek” (fot. Bartek Barczyk dla Teatr w Krakowie)
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze