„Z pianą na ustach”. Mroczna opowieść o małżeńskim kryzysie i niewygodnym trójkącie miłosnym

kadr z filmu "Z pianą na ustach", reż. J. Nords (fot. materiały prasowe dystrybutora / MADANTS)

„Z pianą na ustach” to utrzymana w mrocznym klimacie opowieść o małżeńskim kryzysie i niewygodnym trójkącie miłosnym w reżyserii nagrodzonego w Berlinie Janisa Nordsa. Film powstał na podstawie scenariusza Matthew A. Gossett’a, zwycięzcy Amazon Studio Award. W kinach od 28 czerwca.

Po utracie nogi były policjant Didzis skupia się na szkoleniu trzech ukochanych psów tropiących. Jego żona Jana, lekarz w miejscowej szkole sportowej, szuka romantycznego spełnienia nawiązując romans z Robertsem, siedemnastoletnim uczniem i obiecującym pływakiem. Po sekretnym nocnym spotkaniu, Jana uderza wściekłego dzika swoim samochodem przez co nieumyślnie rozprzestrzenia wirus na psy męża.

Wypadek uruchamia w Didzisie podejrzenia i zazdrość. Zajęty prześladowaniem tajemniczego kochanka Jany, Didzis nie zauważa coraz bardziej niepokojącego zachowania i agresji u ukochanych psów. Kiedy sytuacja między trójką bohaterów robi się coraz bardziej napięta, trzy wściekłe psy uciekają zagrażając lokalnej wspólnocie.W obliczu osobistej i zawodowej porażki, Didzis postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Obejrzyj zwiastun:

 

„Gniew bywa zaraźliwy. Mocne kino”
Zofia Fabjanowska-Micyk, Zwierciadło

„Bardzo potrzebny temat i ciekawy film do filmoterapii w parze”
Martyna Harland, Filmoterapia.pl