fbpx

Zgłoszenia na Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA

Zgłoszenia na Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA

Trzecia już edycja festiwalu potrwa od 23 do 25 października 2015. Projekcje filmowe będą się odbywać w dwóch miejscach: tradycyjnie w Oranżerii w Wilanowie oraz po raz pierwszy w kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu.
W tym roku EMiGRA łączy wszystkich żyjących poza granicami kraju, przekraczających konkretne i symboliczne granice. Podstawą festiwalu pozostają filmy realizowane przez Polaków mieszkających za granicą oraz filmy o Polakach niezależnie od narodowości ich twórców. Nowością są filmy realizowane przez obcokrajowców o Polsce. Celem jest poznanie spojrzenia zagranicznych filmowców na współczesną Polskę.

Na konkurs EMiGRA 2015 mogą być zgłaszane filmy dokumentalne, krótkometrażowe, animowane oraz fabularne (bez ograniczeń czasowych) zrealizowane przez filmowców profesjonalistów i amatorów wyprodukowane po 1 stycznia 2010, poruszające szeroko rozumianą problematykę emigracyjną. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę internetową www.emigra.com.pl (zakładka konkurs), podając link do filmu, lub przesyłając wersję przeglądową filmu (preview version) wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia bezpośrednio na adres: Fundacja na Rzecz Mediów Polskojęzycznych za Granicą „WZ”m ul. St. Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa. Termin zgłoszeń upływa 14.09.2014. Filmy w konkursie oceniać będzie międzynarodowe jury. Nagrodą są wyjazdy studyjne w Polsce oraz za granicę.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze