1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wenus w Wodniku - ekscentryczna przyjaciółka

Wenus w Wodniku - ekscentryczna przyjaciółka

123rf
Bardziej niż fale namiętności interesują ją pobudzenia umysłu. Typ niekonwencjonalnej indywidualistki, która kocha samotność, a jeżeli jest w związku, to podnieca ją równouprawnienie.

Odcień kobiecości: Niekonwencjonalna, dziwna, nowoczesna. Inna niż wszyscy, lubi szokować. Fryzurą, światopoglądem, ubiorem, wystrojem mieszkania. Byle było pod prąd i wbrew społecznym oczekiwaniom. Skora do eksperymentowania, zaciekawiona światem i jego ideami, ale chłodna i nieco zbuntowana. Trudno otworzyć jej serce, ale można się z nią szybko zaprzyjaźnić. Ma otwarty umysł. To społecznik pełen humanitaryzmu, nade wszystko pociąga ją jakaś idea. Jaka? Chodzi jej o to, żeby mieć poglądy odmienne niż pozostali. Będzie zawsze się spierać i oczekiwać, że otoczenie doceni jej wyjątkowość. Stopienie się z tłumem i normalnością to dla niej śmierć. Ma wiele szacunku dla wszelkiej inności, chce żyć fair play. Jest postępowa, niebywale inteligentna, innowacyjna. Bliskie jej jest to, co nowoczesne i futurystyczne - technika, sztuka, ideały. Zwykle widać u niej wyraźne przywiązanie do przyjaciół, a najlepiej do przyjacielskich grup, odznacza się silnym grupowym instynktem. Bywa, że jej przyjaciele stają się kochankami, a kochankowie przyjaciółmi.

Jak jest w miłości Wenus w Wodniku: Miłość w jej wydaniu jest koleżeńska, wolnościowa. Wszelkie kobiece wcielenia, na przykład rola ukochanej czy po prostu żony, nie są w jej stylu. Chętnie za to wchodzi w układy koleżeńskie i przyjacielskie z mężczyznami. Takie podejście daje jej gwarancję wolności i niezależności. Zbliży się pod jednym warunkiem - że będzie mogła w każdej chwili odejść. Preferuje wolne związki, nie zaakceptuje żadnych ograniczeń. Ma jednak w sobie gotowość, żeby tolerować różnice w ramach partnerstwa. Jedyne na co się nie zgodzi, to brak równouprawnienia. Dla niej uczciwie, to po równo i jest to jedyna opcja.

Tradycyjne role męskie i kobiece u Wenus w Wodniku się zacierają, chyba że akurat ma właśnie taki pogląd i w niego wierzy, bo reszta świata jest jemu przeciwna. Wbrew pozorom jest lojalna, raczej nie zdradzi, bo ma głębokie poczucie wspólnoty tylko po prostu odejdzie, kiedy będzie miała ochotę. Zdarza się, że ma sporo związków. Nosi w sobie lęk przed bliskością, nieswojo czuje się, gdy ma do czynienia z silnymi emocjami, jest przerażona objawami zazdrości. Miłość jest dla niej abstrakcyjna, jest bardziej wytworem umysłu niż potrzebą serca. Trudno jej zaakceptować swoje uczucia, odcina się zarówno od złości, jak i smutku oraz wszelkich wzruszeń. Raczej nie wykazuje empatii. Jest zimna, co wyraża się często przez obcesowe zachowania. Jako, że seks jest najczęściej opowieścią o intymności, dla Wenus w Wodniku nie ma on zbytniego znaczenia, nie zaprząta sobie nim swojej nowoczesnej główki. Tak umiejscowioną planetę rozkoszy mają często gwiazdy filmów porno, gdzie bliskości nie sposób doświadczyć. Związek jest dla niej bardziej społeczną sprawą, niż spotkaniem kobiety i mężczyzny, którzy się kochają. I dlatego często bywa, że wybiera samotność, która nie jest dla niej niczym smutnym ani trudnym.

Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): oryginalność, nowoczesne spojrzenie na miłość, przyjacielskość, tolerancja, otwarty umysł, humanitaryzm.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety): oziębłość uczuciowa i seksualna, obcesowość, nagłe rozstania.

Kierunek rozwoju osobistego w relacjach: Zobaczenie w człowieku człowieka, a nie społecznej idei.

INNE WENUS: Wenus w Baranie, Wenus w Byku, Wenus w Bliźniętach, Wenus w Raku, Wenus w Lwie, Wenus w Pannie, Wenus w Wadze, Wenus w Skorpionie , Wenus w Strzelcu, Wenus w Koziorożcu, Wenus w Rybach. WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej. Jak się zapisać – .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze