1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wenus w Wadze - klasyczna piękność

Wenus w Wadze - klasyczna piękność

123rf
Kwintesencja kobiecości, najbardziej atrakcyjna ze wszystkich Wenus. Subtelna, wyrafinowana, powabna. Artystka i estetka. Nie może żyć bez miłości, piękna i mężczyzny u swojego boku.

Odcień kobiecości: Kobieca i delikatna, zwraca uwagę urodą i miłym sposobem bycia. Z reguły jest przy niej mężczyzna, a najczęściej nie jeden. Wenus w Wadze kocha miłość i miłostki. Jest świetna we flirtowaniu, chociaż akurat ona nie musi robić nic, żeby mieć adoratorów. Szuka partnerstwa, bez mężczyzny jej życie traci koloryt i robi się zbyt szare. A ona nie znosi tego, co zwykłe. A lęka się tego co pospolite, agresywne czy prostackie. Wyrafinowanie to jej natura, jest estetką, którą kicz po prostu boli. Ma naturalne poczucie piękna i harmonii. Ubiera się elegancko, nieco minimalistycznie, zdając sobie sprawę, że jej wdzięk nie potrzebuje barokowej oprawy. Wyróżnia się doskonałym smakiem i wyczuciem stylu, a przy tym prezentuje się subtelnie. Zawsze zadbana. Interesuje ją sztuka i życie kulturalne, ma artystyczną duszę. Chętnie zajmuje się dekoracją wnętrz, a na pewno żyje w eleganckim otoczeniu, ma talent do przyciągania pięknych przedmiotów. Dobrze czuje się w towarzystwie i jest w nim lubiana, bo potrafi wyczuć, co potrzebuje druga strona. Nad wyraz uprzejma, ale bystry obserwator zauważy, że zawsze nieco zdystansowana i chłodna. Nie okazuje zbędnych emocji, nie dramatyzuje, kieruje się intelektem, który jest jej kolejną mocną stroną. Podobnie jak głęboka potrzeba harmonii. Jej miła powierzchowność kusi mężczyzn. Wenus w Wadze jest magnetyczna, jednak niejeden z panów zostaje ochłodzony jej uczuciową niedostępnością i powściągliwością. Pociągająca piękność staje się wtedy posągowa.

Jak jest w miłości Wenus w Wadze: Pierwsze wrażenie? Bogini miłości. Mężczyzna zwykle jest oczarowany jej kobiecym powabem. Wydaje się tak krucha, a jednocześnie pewna siebie. Jest życzliwa i jej pragnieniem jest zadowolić partnera, traktuje go delikatnie i z szacunkiem. Może mu się wydawać, że jest wybrańcem boga a raczej bogini.

To dążenie do zgody Wenus w Wadze wynika z jej niechęci do nieprzyjemnych, konfliktowych sytuacji. Jest zbyt subtelna, żeby walczyć i przepychać się łokciami. Poza tym zbyt wygodna, żeby się męczyć, ona chce żyć w spokoju. Dlatego używa taktu i jest doskonałą dyplomatką. Przy złych aspektach może jednak w sposób wyrachowany manipulować w relacji. Mężczyzna jej życia powinien być męski, by w naturalny sposób dopełniać jej kobiecość i równy jej w intelekcie. Dobrze, żeby doceniał piękno formy i umiał tak jak ona cieszyć się życiem w parze. Wspólne wypady na koncerty, wernisaże i premiery powinny sprawiać mu radość. Śliczna Wenus w Wadze może po pewnym czasie niemiło zaskoczyć tym, że grzeszy powierzchownością i może rozczarować kogoś, kto pragnie wymiany na głębszym uczuciowym poziomie. W związku, z powodu swojej niechęci do konfliktów, może pójść na zbyt daleko idący kompromis, jednak po pewnym czasie poczuje się z tego powodu niekomfortowo. Dąży bowiem do harmonii i partnerstwa we wszystkich sferach życia i ma wrodzone poczucie sprawiedliwości. Relacje są dla niej szalenie istotne, dlatego mężczyzna będzie przez partnerkę z Wenus w Wadze zrozumiany. Jest ona świetna w relacji jeden na jeden. Tylko, że tych relacji może mieć nie jedną, bo wciąż marzy o związku idealnym. Odejdzie, kiedy mężczyzna nie zapewni jej luksusowego życia, bo Wenus w Wadze lubi żyć wygodnie, nie męcząc się zbytnio. Będzie wspominał, jak to żyło mu się ze zmysłową znawczynią erotycznych gier, a ona będzie już w ramionach innego wybrańca bogini.

Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): kobiecość, atrakcyjność fizyczna, subtelność, elegancja, poczucie estetyki i harmonii, uprzejmość, niewymuszona naturalność, pogoda ducha, artystyczny talent, umiłowanie życia, partnerstwo. Wenus w Wadze jest w swoim władztwie, dlatego ma moc.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety): niewierność, niezdecydowanie, egoizm, niedostępność emocjonalna, manipulacja w relacjach, powierzchowność, dystans do ludzi.

Kierunek rozwoju osobistego: Bycie bardziej konfrontacyjną w relacjach, co czyni je głębszymi i prawdziwszymi.

INNE WENUS: Wenus w Baranie, Wenus w Byku, Wenus w Bliźniętach, Wenus w Raku, Wenus w Lwie, Wenus w Pannie, Wenus w Skorpionie , Wenus w Strzelcu, Wenus w Koziorożcu, Wenus w Wodniku, Wenus w Rybach.

WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej. Jak się zapisać –

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze