1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wenus w Byku - zmysłowa pani domu

123rf
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Nie sposób odmówić jej kobiecości - jest ciepła, czuła, stworzona do zażywania rozkoszy. Wygodny i bogaty dom jest jej potrzebny do życia niczym tlen. Istotne są też stabilizacja oraz poczucie bezpieczeństwa.

Odcień kobiecości: Kobieta luksusowa – preferuje dobrej jakości ubrania i wykwintne jedzenie. Można ją poznać po tym, że zawsze ma przy sobie drogie perfumy i portfel ze sporą gotówką. Przedkłada dobrą jakość i materialną wartość nad marki i trendy. A nade wszystko ceni możliwość cieszenia się wygodnym życiem. Ma w sobie naturalną zmysłowość, jest atrakcyjna, bo emanuje niewymuszoną kobiecością i zniewalającym erotyzmem. Uczynna, uprzejma, uśmiechnięta. Umie poświęcić się dla kogoś, ale nie z uszczerbkiem dla swojej wygody i bezpieczeństwa. Ważne są dla niej solidne podstawy materialne i praktyczność. Wyznaje tradycyjne wartości, nie przepada za zmianami, bo lubi mieć kontrolę nad rzeczywistością. Dom jest jej przystanią i twierdzą. Ma spory talent, żeby go gustownie urządzić a jego drzwi otwarte są dla bliskich ludzi. Ona błyszczy jako pani domu na swoich włościach a inni grzeją się w jej cieple. Wyróżnia się uzdolnieniami artystycznymi i często wybiera życie blisko natury, doskonale czuje się w ogrodzie i na świeżym powietrzu. Może z powodzeniem prowadzić restaurację, hotel, handlować dziełami sztuki lub tworzyć je. Szuka bliskości z drugim człowiekiem i najczęściej ją znajduje, bo potrafi obdarzać tak, jak może to zrobić tylko kobieta.

Jaka jest w miłości Wenus w Byku: Najbardziej zmysłowa pośród Wenus – to ona. Bez partnerstwa i domu trudno jej żyć. Dąży do wejścia w stały związek, który zapewni jej szczęście, dobrobyt i poczucie bezpieczeństwa. Szuka relacji, która wytrzyma próbę czasu. Z niezachwianą cierpliwością i zaangażowaniem stara się, by jej życie było stabilne i wygodne. Związek traktuje trochę jak cenną inwestycję, na którą się chucha i dmucha oraz podchodzi do niej poważnie. Wybierze jakość i bezpieczeństwo, a nie uczucia i abstrakcyjne myślenie. W relację wchodzi powoli, badając temperaturę uczuć kandydata oraz jego lojalność, żadne tam fiu-bździu i beztroska nie wchodzą w grę. Byk jest konserwatywnym znakiem żywiołu Ziemi, dlatego Wenus z tym znaku jest w swoich uczuciach trwała i wierna. I tego samego wymaga od partnera.

Bywa też zaborcza i zazdrosna, wtedy potrafi być groźna, bo niczym rozjuszony Byk przystępuje do ataku. Z uprzejmej pani domu przeobraża się w kogoś, kto zaciekle broni swojego terytorium. Jej silne poczucie przynależności sprawia, że jest partnerką, przy której mężczyzna czuje się jak mężczyzna. Nie dla niej skoki w bok i romansowy klimat. Potrzebuje konkretnych przejawów wyrażania miłości – miłosnych słów i czułego dotyku. W intymnych chwilach potrafi odwdzięczyć się tym samym. Na jej życie partnerskie duży wpływ ma umiłowanie rozkoszy życia. Ważne jest, żeby mężczyzna wiódł z nią życie stabilne materialnie i umiał cieszyć się przyjemnościami, jakie może przynieść ziemska egzystencja. W domu Wenus w Byku jadalnia i sypialnia to kluczowe miejsca, gdzie rozkwita jej kobiecość. Potrafi trafić do serca mężczyzny przez żołądek i pokazać mu radość z przebywania z nią w łóżku. Jej pragnienia seksualne są wyszukane i silne. Jest mistrzynią w stwarzaniu domowej ciepłej atmosfery, która sprzyja rozwijaniu relacji na najgłębszym poziomie. Słabością Wenus w Byku jest lękowa niechęć do zmian. Zdarza się, że związek nie przynosi jej już radości, a ona w nim trwa, z przyzwyczajenia i strachu przed utratą bezpieczeństwa. Żeby zaczęła się rozglądać za kimś innym, potrzeba bankructwa mężczyzny bądź jego jawnej zdrady. Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): zdolność do miłości i bycia w trwałej relacji, naturalna kobiecość, uprzejma powierzchowność, zmysłowa cielesność, poczucie piękna, umiłowanie życia w jego przyjemnych przejawach. Wenus w Byku jest w swoim władztwie, więc planeta miłości czuje się tu dobrze, co skutkuje wenusjańską naturą – pełną ciepła i miłości, w tym przypadku o zabarwieniu lekko materialistycznym.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety): zaborczość i zazdrość w miłości, żądza rozkoszy, przesadna potrzeba zaspokajania w związku poczucia bezpieczeństwa, nadmierny materializm, lenistwo, gnuśność, duża niechęć do zmian. 

Kierunek rozwoju w relacjach: Dbanie o to, żeby materializm i umiłowanie wygody nie przesłoniły prawdziwej idei miłości i kobiecości.

INNE WENUS: Wenus w Baranie, Wenus w Bliźniętach, Wenus w Raku, Wenus w Lwie, Wenus w Pannie, Wenus w Wadze, Wenus w Skorpionie, Wenus w Strzelcu, Wenus w Koziorożcu, Wenus w Wodniku, Wenus w Rybach.

WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami, a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej. Jak się zapisać –

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze