1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Pomóż dzieciom z Nepalu

Pomóż dzieciom z Nepalu

25 kwietnia 2015 r. Nepal nawiedziło trzęsienie o sile blisko 8 stopni w skali Richtera. Ofiary potrzebuję wsparcia! 60 nepalskich dzieci z domu dziecka, uczestniczących w projekcie Brave Kids, który odbywa się w Polsce, zostało pozbawionych dachu w trakcie trzęsienia ziemi w Katmandu. Ściany budynku popękały, dzieciom nic się nie stało - w odpowiednim momencie wydostały się na zewnątrz.

– W tej chwili śpią i jedzą pod gołym niebem, ponieważ powrót do budynku nie jest bezpieczny. W Katmandu brakuje dziś dosłownie wszystkiego. Pomoc jest pilnie potrzebna – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids i przedstawicielka ROKPA Polska.

Brave Kids to projekt edukacyjny polegający na spotkaniach artystycznych grup dziecięcych z całego świata. W czasie trwania projektu młodzi artyści mieszkają w domach polskich rodzin. Brave Kids odbywa się w ramach Brave Festival, którego organizatorzy co roku przekazują cały dochód z festiwalu na wsparcie projektów pomocowych prowadzonych przez organizację charytatywną ROKPA International. Już od 35 lat wspiera ona m.in. młodych Tybetańczyków i Nepalczyków - w tym dzieci z domu dziecka w Katmandu. Dzięki wsparciu organizacji ROKPA International uzyskały tam schronienie, edukację, a także możliwość rozwoju i lepszego życia.

W projekcie Brave Kids uczestniczyły już trzykrotnie – w 2009 i 2010 roku przebywały we Wrocławiu, a w ubiegłym roku w Wałbrzychu. Rodziny goszczące dzieci w tym mieście, wolontariusze i Magdalena Sawicka, koordynatorka lokalnej edycji projektu, organizują zbiórkę datków. Odbędzie się w dniach 1-3 maja na Zamku Książ. W czerwcu tego roku w ramach 6. edycji projektu dzieci z Katmandu będą gościły w Warszawie.

Informacja, jak pomóc dzieciom w Nepalu, oraz bieżącą relacja o ich losie jest dostępna na

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze