1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Prezent dla babci i dziadka, czyli o czym wiedzą dojrzali ludzie

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Podstawowa zasada kupowania udanych prezentów brzmi: „Pomyśl o osobie, którą chcesz obdarować”. Zanim więc zaczniesz rozglądać się po półkach i sklepach internetowych za prezentem dla babci i dziadka, rozpocznij poszukiwania właściwego tropu we własnej głowie.

Jaki prezent najbardziej ucieszy seniorów? Spróbuj wejść w ich skórę. Wczuj się w ich sposób odbierania świata. Zastanów się, o czym mogą myśleć ludzie, którzy mają już swoje lata.

Dojrzałość oznacza wiedzę. Jakie prezenty dla babci i dziadka mogą być nietrafione?

Metoda eliminacji to niezły sposób na dochodzenie do najlepszych pomysłów. Przyjrzyjmy się więc popularnym prezentom. W jaki sposób mogą myśleć o nich babcia i dziadek?

Dojrzali ludzie sami wiedzą najlepiej, jakie książki chcieliby przeczytać. Często są nadal bardzo aktywni i tak zapracowani, że brakuje im czasu nawet na lektury wybrane przez siebie. Wyposażenie salonu, kuchni, łazienki? Zdążyli już o to zadbać, a jeśli czegoś nie mają, to dlatego, że tego nie potrzebują. Nowoczesne gadżety? Dojrzali ludzie wiedzą, że niekoniecznie muszą poprawiać jakość ich życia, za to zazwyczaj kradną bezcenny czas.

Wiedzą, że działanie kremów przeciwzmarszczkowych jest w gruncie rzeczy niewielkie, a w dłuższej perspektywie czasowej nie ma większego znaczenia. Dostrzegają różnicę między kosmetykiem „efekt SPA” a prawdziwym odpoczynkiem w SPA. Mają swoje ulubione perfumy, a jeśli chodzi o nowości – są bardzo wybredni. Zestaw witamin, prozdrowotne ziółka i suplementy? Seniorzy dzielą się na takich, którzy sami najlepiej wiedzą, jakich potrzebują, i takich, którzy ich nie używają, bo zwyczajnie nie wierzą w ich działanie.

Prezenty związane z wiekiem trochę ich bawią, trochę rozczulają, ale rzadko kiedy naprawdę cieszą. To tak jakby wręczyć nastolatce tonik przeciwtrądzikowy albo koszulkę z wizerunkiem młodzieżowego idola, który w jej towarzystwie jest uznawany za szczyt obciachu. Babcia i dziadek wiedzą jednak, że mieliśmy dobre intencje.

Prezent dla seniora, czyli co dziadek i babcia wiedzą na pewno

Dojrzali ludzie zdają sobie sprawę z tego, że nie ma na świecie nic cenniejszego niż dobrze spędzony czas. To jedyne dobro, którym zostaliśmy obdarzeni sprawiedliwie: bogaci i biedni, zdrowi i chorzy, młodzi i starzy – mają do dyspozycji 24 godziny na dobę. Różnimy się tylko długością życia, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Czasu nie da się kupić ani zarobić. Im człowiek jest starszy, tym bardziej ma tego świadomość.

Nasi dziadkowie i babcie wiedzą, że wspomnienia to jedyna rzecz, której nikt nie może im odebrać. Doskonale zdają sobie sprawę, że kolejne przedmioty w ich życiu to tylko kłopot i obciążenie. Właściwie niczego już nie potrzebują, jeśli chodzi o dobra materialne. Gromadzą i kolekcjonują wiedzę, doświadczenia i emocje.

Dawno już wyrośli z etapu skupiania się wyłącznie na swoim ego i na własnych potrzebach. Wolą dawać niż brać. Rzadko stawiają na pierwszym miejscu własną wygodę.

A może właśnie dlatego warto raz na jakiś czas sprezentować im coś, co będzie tylko dla nich? Nie foremkę do lepienia pierogów dla całej rodziny i nie szachy, których zasad dziadek ma nauczyć wnuczki. Coś, co sprawi, że będą mogli wreszcie choć przez chwilę skupić się na własnym odpoczynku.

>

O czym jeszcze wiedzą starsi ludzie? Najlepszy prezent dla seniora

Dojrzali ludzie znają moc dotyku i kojący wpływ masażu. Sami nieraz masowali bolące brzuszki i stłuczone kolana. Rozumieją, że voucher na spektakl teatralny to prezent, który zaprocentuje: refleksją, lepszym humorem, tematem do rozmowy. Wiedzą, że uroczysta kolacja poza domem jest jedną z niewielu okazji do założenia ulubionej biżuterii i poczucia bliskości z drugą osobą. Zdają sobie sprawę z tego, że weekendowy wyjazd do innego miasta jest po to, żeby odkurzyć aparat fotograficzny i doznać czegoś nowego.

Wiedzą to wszystko, a mimo to tak rzadko dają to sobie sami. Wymarzona sytuacja dla Mikołaja.

 

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Wyjątkowy Prezent.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze