1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Na narty w Dolinie Stubai

Na narty w Dolinie Stubai

Tourismusverband Stubai Tirol 2017/ © SportScheck, Oliver Farys
Lodowiec Stubai gwarantuje doskonałe warunki narciarskie, śnieg leży na stokach aż do czerwca. Poza tym można to zrobić kurs lawinowy, testować sprzęt oraz uczestniczyć w wielu imprezach, takich jak koncerty, nocne pokazy narciarstwa czy nocne saneczkowanie.

Dolina Stubai leży w Tyrolu, pobliżu Innsbrucku. Ma długość 35 kilometrów i jest otoczona 80 lodowcami. Znajduj się tutaj aż 109 szczytów o wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. Lodowiec Stubai jest jednym z największych lodowcowych terenów narciarskich w Austrii. Nowoczesna kolejna gondolowa 3S Eisgratbahn może po przebudowie przewieźć ok. 3 tysiące osób w ciągu godziny na wysokość 2 900 m n.p.m. Nic więc dziwnego, że region od lat przyciąga amatorów sportów zimowych. Czekają na nich nie tylko doskonałe warunki do jazdy, ale także bogata oferta wydarzeń na stoku, testy sprzętu i szkolenia górskie.

Co najmniej trzy razy w sezonie na lodowcu Stubai odbywają się szkolenia na temat bezpiecznej jazdy pozatrasowej. Odpowiedniego odpowiedniego zachowania w górach oraz posługiwania się sprzętem przeciwlawinowym uczy popularny kurs lawinowy SAAC Basic Camp, dla bardziej doświadczonych miłośników freeride'ów przeznaczony jest obóz SAAC 2nd Step (rejestracja na stronie ).

Na lodowcu organizowane są również szkolenia lawinowe Sport OKAY, w ramach których odbywają się testy sprzętu oraz warsztaty i wyprawy freeride’owe z certyfikowanymi przewodnikami. Koszt uczestnictwa w kursie to 50 euro, a opłata obejmuje ski pass. Najbliższe szkolenie odbędzie się 21 stycznia 2017 r.

Ciekawym przeżyciem jest Stubai SportScheck Bivouac Camp, czyli nocleg pod gołym niebem w obozie na Lodowcu Stubai, na wysokości 3000 m n.p.m. Biwak odbędzie się w dniach 24-26 lutego 2017 r., a udział w tej imprezie kosztuje 289 euro za osobę. 

Sprawdź kurtki narciarskie ekskluzywne

W programie tegorocznego sezonu zimowego znalazł się również spektakl multimedialny „GAIA – Stubai Mother Earth”, łączący show narciarski z tańcem, muzyką i animacjami świetlnymi. Premiera odbędzie się w piątek 17 lutego 2017 r. w dzielnicy Milders w Neustift, a kolejne przedstawienie – 24 lutego 2017 r. Przedsmakiem tego wydarzenia są nocne popisy narciarskie „Nights of Colours” w ośrodku Schlick 2000. Pokazy będą się odbywać wieczorami w następujących terminach: 4 stycznia 2017 r., 1, 8, 15 i 22 lutego 2017 r. oraz 1 i 8.03.2017r. Ceny wstępu: od 4,5 do 7 euro.

Dolina Stubai spodoba się także osobom, dla których całodzienna jazda na stoku to za mało.Teren narciarski Elfer przy Neustift oferuje bowiem bardzo długie, naturalne tory saneczkarskie. Trzy razy w tygodniu dwa z nich są oświetlone wieczorami.

więcej: www.stubai.at/en/

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze