1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Telefon w kobiecej torebce nie zawsze bezpieczny

Telefon w kobiecej torebce nie zawsze bezpieczny

W damskiej torebce można znaleźć wszystko – kosmetyki, dokumenty, klucze, portfel, telefon komórkowy, kalendarz, notes, długopis i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów. Większość z nich jest wrzucanych do środka w pośpiechu, dlatego czasem zdarza się, że jakaś rzecz uszkodzi delikatny ekran smartfona. Co wtedy zrobić?

Wizyta w serwisie

Jeżeli wrzucane w pośpiechu klucze czy kosmetyki rozbiją ekran smartfona, należy udać się do serwisu. W serwisie zostanie wykonana naprawa – zwykle zajmuje ona 2-3 dni, jednak zdarza się, że jest wykonywana w ciągu kilkudziesięciu minut. Koszt usługi serwisowej jest zależny głównie od marki posiadanego telefonu. Najwięcej zapłaci się za naprawę smartfonów produkowanych przez Apple. Wymiana potłuczonego ekranu iPhone’a w autoryzowanym serwisie kosztuje ponad 600 zł w przypadku modelu 5s, a w nowszych modelach jest jeszcze droższa.

Istnieje możliwość wymienienia ekranu na nieoryginalny, jednak w trzeba się liczyć z tym, że smartfon będzie szybciej się rozładowywał. Ponadto jakość wyświetlanego obrazu spadnie – kolory będą mniej wyraziste, a kształty mogą stać się nieco nieostre. Jeżeli chce się mieć pewność, że będzie się posiadało środki finansowe na wymianę wyświetlacza na oryginalny bez względu na model posiadanego smartfona, warto zakupić Mobile Phone Insurance.

Ubezpieczenie nie tylko wyświetlacza

Kupując , zyskuje się nie tylko ochronę przed kosztami związanymi z wymianą wyświetlacza. Ubezpieczenie obejmuje także inne awarie – niedziałający mikrofon, głosik, czy uszkodzoną obudowę, oraz zużycie się baterii i kradzież urządzania. Dzięki polisie zyskuje się pewność, że bez względu na to, co się stanie, uzyska się fundusze niezbędne na naprawę lub zakup nowego smartfona. Daje to poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie obawiamy się utraty możliwości kontaktowania się z bliskimi oraz znajomymi.

Mobile Phone Insurance jest polisą oferowaną przez brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe, jednak mogą z niego korzystać Polacy zamieszkujący w kraju. Ubezpieczenie z UK obowiązuje w całej Unii Europejskiej, dzięki czemu sprawdza się w przypadku osób często podróżujących w celach osobistych i służbowych. Polisa jest ponadto niedroga, gdyż w Polsce za samo ubezpieczenie ekranu na kwotę 600 zł płaci się miesięcznie nawet 10 zł, a za ubezpieczenie innych elementów lub strat związanych z kradzieżą smartfona płaci się dodatkowo. Panie powinny więc pamiętać, aby kupić Mobile Phone Insurance dla swojego telefonu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze