1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza na Warszawskie Targi Książki

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Od 18 do 21 maja będą odbywać się Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym. To największe wydarzenie rynku wydawniczego organizowane w Polsce. Podczas Targów odwiedzający będą mieli szansę nie tylko zakupić najnowsze tytuły Wydawnictwa Zwierciadło w specjalnych cenach, ale również spotkać ulubionych autorów. Zaplanowane są również atrakcje dla najmłodszych, dzięki czemu Targi Książki może odwiedzić każdy, łącznie z rodzinami z dziećmi.

Targi Książki to wydarzenie przyciągające, co roku tysiące odwiedzających oraz setki wystawców z różnych krajów. Wydawnictwo Zwierciadło możliwość zaplanowało na nie spotkania z takimi autorami jak: Łukasz Orbitowski, Elżbieta Lange czy Michał Rusinek.

Na stoisku naszego Wydawnictwa będzie można znaleźć takie książki jak np. "Uczta dla dwojga. Zdrowa dieta dla matki i dziecka” autorstwa Moniki Mrozowskiej i Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr. To poradnik skierowany do kobiet w ciąży, z poradami dotyczącymi optymalnego sposobu żywienia siebie i dziecka przez wszystkie dziewięć miesięcy.

Równie interesująca pozycja wśród prezentowanych przez Wydawnictwo książek to „White Plate. Na zdrowie” znanej blogerki Elizy Mórawskiej. Autorka prowadzi swojego bloga od 2006 roku, zamieszcza na nim przepisy kulinarne, które są smaczne, ale przede wszystkim zdrowe i łatwe w przygotowaniu. Jej bloga śledzi sto tysięcy odbiorców z całego świata. Co ważne, autorka sama wykonuje prezentowane w książce i na blogu potrawy i wykonuje ich zdjęcia, bez dodatkowego ulepszania ich w programach komputerowych, bo jak mówi –  ważna jest naturalność.

Najnowsza książka Łukasza Orbitowskiego, laureata Paszportów Polityki 2016, „Rzeczy utracone” to zbiór felietonów zebranych z poczytnego bloga pisarza. Są to historie opowiedziane z charakterystyczną dla autora szczerością, momentami są piekielnie dowcipne, momentami niebiańsko krzepiące, zawsze melancholijnie mądre i napisane lekko i ze swadą.

Książką przyciągającą również zainteresowanie będzie na pewno „Nastolatek dla początkujących” pióra Leszka Talko. Ten znany felietonista, publicysta i pisarz po swoim bestsellerowym cyklu "Dziecko dla…", wybiera się tym razem w podróż do zagmatwanego świata współczesnego nastolatka, by wspólnie z czytelnikiem odkryć jego tajemnice i je zrozumieć.

PLAN WYDARZEŃ

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza na spotkania z autorami w sobotę i niedzielę, w godzinach 11.00- 15.45

Sobota, 20 maja

Niedziela, 21maja

TARGI KSIĄŻKI| 18-21.05.2017 | GODZ. 10.00–18.00 | STOISKO 60/C

STADION NARODOWY W WARSZAWIE, AL. PONIATOWSKIEGO 1

ELŻBIETA LANGE – psychodietetyczka, coach zdrowia. Prowadzi warsztaty „Świadome odchudzanie - detoks ciała i duszy”, odchudzała bohaterki programu TVN Style „Sablewskiej sposób na…”. Ekspert w programach radiowych i telewizyjnych. Współautorka książki „Gdybym tylko schudła…”.

MONIKA MROZOWSKA I KATARZYNA BŁAŻEJEWSKA-STUHR – aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programu „Dzień Dobry TVN”. Dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Właścicielka studia dietetyki, współpracuje z Europejskim Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych.

KAROLINA I MACIEJ SZACIŁŁO – eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego typu życia. Wspólnie prowadzą kursy, szkolenia i warsztaty zdrowego gotowania oraz zajęcia związane z medytacją i ćwiczeniami oddechowymi. Biorą udział w znanych i lubianych programach telewizyjnych. Prowadzą blog medytuJemy.pl. Napisali (razem lub z innymi autorami) kilka poradników, w tym „Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem” oraz „Detoksy dla zdrowia i urody”.

ELIZA MÓRAWSKA-KMITA – z wykształcenia dziennikarka, od 2006 roku aktywna blogerka. Prowadzi jeden z najpopularniejszych polskich blogów kulinarnych – White Plate.

ŁUKASZ ORBITOWSKI – absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza wieloma opowiadaniami napisał mnóstwo felietonów (w tym dla „Przekroju” i „Gazety Wyborczej”) i 13 książek. Był nominowany do prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody „Nike". Prowadzi program „Dezerterzy" na antenie TVP Kultura.

JOLANTA NAKLICKA-KLESER – z wykształcenia fizjoterapeutka. W 2013 r. zrezygnowała z pracy, postawiła wszystko na jedną kartę, aby sprawdzić się wśród najlepszych kucharzy w II edycji programu Masterchef. Dzięki temu rozpoczęła nowe życie, w którym może robić to, co kocha najbardziej. Bogactwo smaków i zdrowa kuchnia – tym chce dzielić się z innymi.

MICHAŁ RUSINEK –wykładowca teorii literatury i retoryk na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej, której fundację obecnie prowadzi.

AŁBENA GRABOWSKA – pisarka, matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Zawodowo: lekarz neurolog-epileptolog. Nagrodzona przez czytelniczki nagrodą „Pióra” podczas Festiwalu Literatury Kobiet w roku 2015, nominowana do tej nagrody także w roku kolejnym.

LESZEK TALKO – znany felietonista, publicysta i pisarz. Uznanie czytelników przyniosły mu pisane wspólnie z żoną Moniką Piątkowską cykle felietonów ukazujące się w „Gazecie Wyborczej” zebrane następnie w książkach "Talki w wielkim mieście" oraz "Talki z resztą".

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze