1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Urlop w ogrodzie? Kilka pomysłów na to, jak wypocząć nie ruszając się z domu

Urlop w ogrodzie? Kilka pomysłów na to, jak wypocząć nie ruszając się z domu

mat. prasowe

Wraz z nadejściem ciepłych dni wszyscy szukamy okazji do tego, aby spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. W okresie wakacyjnym często wybieramy odległe destynacje, ciesząc się urokami nadmorskiego lub górskiego klimatu, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby wypocząć we własnym ogrodzie! Oto niektóre z nich.

Niezastąpione opalanie

Dla większości z nas lato to przede wszystkim okazja do korzystania ze słońca. Na plaży, balkonie czy w ogrodzie, opalanie musi być przede wszystkim bezpieczne i komfortowe. Ten pierwszy warunek spełnimy, pamiętając o częstym używaniu kremu z filtrem. Drugi to kwestia wyboru odpowiedniego, najwygodniejszego dla nas leżaka. W serwisie można znaleźć propozycje dostosowane do rozmaitych preferencji, również tych budżetowych.

Sprawdź również kremy do opalania z filtrem

Chwila wytchnienia w hamaku

Dla zmęczonych palącym słońcem, idealną propozycją będzie odpoczynek w cieniu drzew, do czego doskonale nadaje się hamak. Taka sytuacja aż prosi się o dobrą książkę i ulubiony napój chłodzący, np. lemoniadę lub kawę mrożoną - relaks gwarantowany! A może popołudniowa drzemka w hamaku? Nic tak przecież nie regeneruje naszego organizmu jak sen, a co dopiero na świeżym powietrzu!

Orzeźwiająca kąpiel

Dla wielu z nas letni wypoczynek wiąże się nieodłącznie z wodą. Co zrobić, gdy marzymy o orzeźwiającej kąpieli, a nad morze daleko? Doskonałym pomysłem będzie zaopatrzenie się w basen ogrodowy. To proste i niedrogie rozwiązanie, w upalny dzień zapewni orzeźwienie, a przede wszystkim - sprawi radość całej rodzinie!

Sport to zdrowie

Czas wolny sprzyja nadrabianiu zaległości w aktywności fizycznej. W okresie letnim nie musimy w tym celu udawać się do klubu fitness. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, zebrać rodzinę lub znajomych i dobrze się bawić. Pomysłów na ruch w ogrodzie jest wiele. Zwolennicy sportowej rywalizacji z pewnością postawią na badmintona. Niesłabnącą popularnością, niezależnie od wieku, cieszy się też frisbee. A jeśli szukamy wyciszenia? Możemy zdecydować się na jogę! Ogród idealnie się do tego nadaje.

Obowiązek czy przyjemność?

Prace ogrodowe to czynność, która dla niektórych osób jest wyłącznie jednym z obowiązków, ale dla wielu również pasją i sposobem na relaks. Trudno się temu dziwić, jeśli wyobrazimy sobie, ile radości może dawać widok zachwycających efektów naszych wysiłków – świeżo przystrzyżonej trawy, przyciętego żywopłotu czy zasadzonych, ulubionych kwiatów i ziół.

 

Na letni urlop czekamy przez cały rok. Warto więc w pełni go wykorzystać. Nie musimy w tym celu wyjeżdżać w odległe miejsca. Wystarczy dobrze zaplanować czas i zadać o odpowiednie akcesoria, które pozwolą nam cieszyć się upragnionym wypoczynkiem – nie ruszając się z domu… dalej niż do ogrodu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze