1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Czy sezon urlopowy to dobry czas na tanie pożyczki? Sprawdź dlaczego warto wziąć je w tym czasie

Lato i wczesna jesień jest okresem, w którym standardowo przybywa wydatków. Jedną z opcji ratunkowych dla domowego budżetu jest tania pożyczka. Można ją uzyskać łatwo i stosunkowo szybko. Wizja spłaty nie powinna zakłócić wypoczynku.

Wyjazd na urlop, zaproszenie na wesele, remont mieszkania czy wyprawka do szkoły dla dziecka - to tylko część możliwych wydatków w okresie letnim. Kiedy dodamy do tego standardowe pozycje z domowego budżetu, może pojawić się wizja cięcia kosztów.

Trudniej o zaciskanie pasa zwłaszcza w przypadku nieoczekiwanych sytuacji. Dla wielu osób korzystniejszym rozwiązaniem pozostaje poszukiwanie odpowiedniego produktu finansowego, np. taniej pożyczki. Uzyskanie jej jest zdecydowanie łatwiejsze niż otrzymanie kredytu. Standardowo formalności trwają krócej, ale potencjalny pożyczkobiorca musi przebrnąć przez pewne procedury. Po pożyczkę można zwrócić się do osoby prywatnej, jak i odpowiedniej instytucji, w tym banku. Na rynku nie brakuje specjalnych warunków oprocentowania oraz opłat i prowizji. Przykładem jest oferta promocyjna Toyota Bank i „Pożyczka Nr 1”. Trwa ona do 31 marca 2018 r., a dla jej uczestników przewidziane jest oprocentowanie w wysokości 7 proc. w skali roku. Klient nie ponosi opłaty przygotowawczej, a prowizja wynosi 5 proc.

Szybka pożyczka

Latem czy wczesną jesienią dodatkowe środki mogą być potrzebne stosunkowo szybko, np. w związku z ważną imprezą rodzinną czy po wyjeździe na urlop, który obfitował w liczne atrakcje. Tanie pożyczki są więc optymalnym rozwiązaniem, które może pomóc Ci zapełnić finansową lukę. Toyota Bank wypłaca pieniądze na rachunek rozliczeniowy prowadzony w tym banku. Dokonuje tego w terminie do czternastu dni od zawarcia umowy pożyczki. Jest ona podpisywana na czas określony, np. na okres od dwunastu do sześćdziesięciu miesięcy.

Pożyczkę wraz z odsetkami należy spłacać w miesięcznych ratach zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jest on przesyłany pożyczkobiorcy pisemnie lub elektronicznie po wypłacie pożyczki. Odsetki są naliczane dziennie, od kwoty pożyczki pozostałej do spłaty. W tym przypadku uwzględniana jest aktualna stopa procentowa. Odbywa się to od dnia wypłaty pożyczki do dnia poprzedzającego jej całkowitą spłatę. Poszczególne raty trzeba wpłacać raz na miesiąc na podany numer rachunku rozliczeniowego. Wygodnym rozwiązaniem jest ustanowienie zlecenia stałego, wówczas przelew ze stosowną kwotą następuje automatycznie.

Istnieje możliwość spłacenia pożyczki przed wyznaczonym terminem spłaty. W takiej sytuacji spłacana jest wartość kapitału oraz odsetek wynikających z najbliższej raty do spłaty. Jeśli pożyczkobiorca ma problemy z uregulowaniem należności, może postarać się o zawieszenie spłat rat. Decyzja w sprawie prolongaty jest udzielana indywidualnie. Pierwszym krokiem w tej kwestii powinno być przesłanie pisemnej dyspozycji.

Przydatne konto

. Jeśli chcesz ją otrzymać w Toyota Bank, to musisz w nim prowadzić konto przez minimum 6 miesięcy. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku online. Ten etap nie powinien potrwać dłużej niż kilka minut. W poszczególnych rubrykach należy podać dane: osobowe, z dokumentu tożsamości, kontaktowe oraz finansowe.

Żeby złożyć wniosek o pożyczkę, nie trzeba mieć umowy o pracę. Środki mogą zostać przyznane na podstawie wynagrodzenia z różnych form zatrudnienia. Szczegółowych informacji udzielają doradcy, którzy kontaktują się telefonicznie z wnioskodawcą.

Sporym ułatwieniem dla potencjalnego pożyczkobiorcy jest otrzymywanie wynagrodzenia na konto w Toyota Bank Polska. Wówczas bank podejmuje decyzję na podstawie historii rachunku. W pozostałych przypadkach trzeba dostarczyć dokumenty, które pozwalają ocenić zdolność kredytową. Ich liczba wpływa na termin rozpatrywania wniosku o pożyczkę. Bank stara się jak najszybciej podjąć decyzję kredytową, ale proces ten standardowo trwa od kilku do kilkunastu dni. To, jaką maksymalną kwotę można uzyskać bez dodatkowych zabezpieczeń, jest kwestią indywidualną Z pewnością tanie pożyczki mogą szybko poprawić sytuację finansową.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze