1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Tygiel kultur, smaków i historii

Tui
Często domownicy mają zupełnie inne poglądy na to, jak spędzić wakacyjny czas. Jednym z nielicznych rozwiązań, które po prostu zaakceptują wszyscy, jest Turcja. To prawdziwy raj dla poszukiwaczy słońca i rozległych plaż, amatorów wodnych przygód, poszukiwaczy zabytków i historii oraz wszystkich tych, którzy chcą spędzić czas aktywnie.

Poszukiwanie idealnego miejsca na urlop może być powodem do nieporozumień. Często bowiem domownicy mają zupełnie inne poglądy na to, jak spędzić wakacyjny czas. Jednym z nielicznych rozwiązań, które po prostu zaakceptują wszyscy jest Turcja. To prawdziwy raj dla poszukiwaczy słońca i rozległych plaż, amatorów wodnych przygód, poszukiwaczy zabytków i historii oraz wszystkich tych, którzy chcą spędzić czas aktywnie. I choć jest krajem europejskim, to jednak nie brakuje i architekturze i w kuchni, i w mentalności mieszkańców spływów wschodniej cywilizacji. Poza tym – szczególnie dla nas, których ostatnie wakacyjne sezony nie rozpieszczają pogodą, jest gwarancją ciepła i słońca. A za tym najbardziej tęsknimy.

Wiele kultur – wyjątkowe miejsce

Najsilniej w Turcji widać przenikanie się tradycji europejskiej i orientalnej. Dlatego warto ten kraj odwiedzić, ponieważ ilość i różnorodność zabytków jest niesamowita. To oczywiście jedna z opcji na wyjazd, bo kraj ten ma do zagwarantowania tak wiele różnych atrakcji, że wielu turystów z ogromną przyjemnością tam wraca, by rozkoszować się różnymi regionami. Popularna oferta Turcja last minute na  również szansa na luksusowy hotel i bogaty pakiet za atrakcyjną cenę. Jeśli lubicie spontaniczne wyjazdy, to ten kraj będzie idealnym kierunkiem.

To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki bogatej historii i współistnieniu tradycji greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej odnajdziemy tu klimat niedostępny w jakimkolwiek innym kraju. Taka niezwykła jest tylko Turcja. Wakacje będą należały do niezapomnianych, a dzięki dużemu ruchowi turystycznemu i tendencji Turków do asymilacji będziemy się tam czuć niezwykle komfortowo. To jeden z ważniejszych powodów, by wyjść poza teren hotelu, przejść się po okolicznych bazarach, skosztować orientalnego jedzenia i wyjątkowej kawy oraz poczuć niesamowitą, tak egzotyczną dla nas atmosferę.

Świątynie, zabytki i historie

Turcja przyciąga turystów pięknym słońcem, wyjątkowymi plażami, doskonałą wodą. Jest również ciekawym miejscem dla wszystkich poszukiwaczy historii, zabytków. Tutaj najważniejszą rolę będą grały te sakralne, a wśród nich największa świątynia w Europie – Hagia Sofia, która obecnie jest znanym na całym świecie muzeum. Do największych ikon stolicy należy Błękitny Meczet, poza nim do obejrzenia jest cała masa pałacyków, pomników i świątyń. To doskonała alternatywa dla plażowania. Poza tym warto aktywnie spędzić czas na szlakach oraz zakosztować bogatego życia nocnego w szeregu barów i dyskotek.

 

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze