1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

„Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011” – kolejna podróż Ani Jackowskiej

10 sierpnia br. Ania Jackowska, znana podróżniczka i laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler 2010 w kategorii „Podróż Roku”, wyrusza w kolejną podróż motocyklem marki BMW 650 GS.

Dotychczas eksplorowała Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany („Moto Balkan Cooltour 2010).Tym razem  wyrusza do Stanów Zjednoczonych, skąd będzie na bieżąco relacjonować swoją wyprawę na blogu prowadzonym na portalu zwierciadlo.pl. Reportaż z wyjazdu ukaże się w magazynie Cars po powrocie motocyklistki do Polski. O amerykańskich przygodach Ani można będzie także usłyszeć w audycjach Antyradia oraz poczytać na portalu ścigacz.pl i na stronie .

Trasa, zaplanowana na ok.60-70 dni, przebiegnie przez niezaludnione prowincje i ogromne, tętniące życiem miasta USA – od Kalifornii, przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę, aż po Nowy Meksyk. – Odwiedzę Puebla Nowego Meksyku, rezerwaty Indian, Venice Beach –  amerykańskie panopticum. Pojadę przez parki i prerie południowo-zachodnich Stanów, Grand Canyon, Białe Piaski. Szlakami Indian, odkrywców, niepoprawnych marzycieli,  tworząc współczesną historię Easy Rider’a. Kobiety na motocyklu. To będzie podróż w poszukiwaniu zaginionej autostrady, w rytmie bluesa i country, oddających tęsknoty człowieka za byciem w drodze. Podróż po kraju, w którym pragnienie wędrówki, nałóg podróżowania i przekraczania granic był symbolem wolności jednostki. Wiem, że samotność i bezkres amerykańskich dróg doprowadzą mnie do niejednej zaskakującej historii, bo przecież droga to niezwykłe miejsce spotkań współczesnych nomadów z lokalnymi osobliwościami. I o nich będzie ta podróż – zdradza Ania Jackowska.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze