1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Zrób to teraz!

Zrób to teraz!

Wiosną nie tylko przyroda budzi się z zimowego snu, ale również i my. Ładna pogoda i coraz dłuższe dni sprzyjają lepszemu samopoczuciu i sprawiają, że mamy ochotę dokonać w swoim życiu konkretnych zmian. Ale czy wiemy jak pracować nad sobą i skutecznie zmieniać złe nawyki na dobre?

My kobiety, jesteśmy znacznie bardziej obciążone obowiązkami niż mężczyźni. Mówi się o pracy na dwóch etatach: zawodowym i domowym. Wyższe poczucie empatii  oraz nastawienie na zaspokajanie potrzeb innych powoduje, że kobiety często stawiają siebie na ostatnim miejscu. Na ogół najbliższe otoczenie jest przyzwyczajone do tego, że córka, matka czy żona, angażuje się w wiele spraw jednocześnie, nie narzekając na zmęczenie lub mimo zmęczenia nadal wykonuje swoje obowiązki. Nadmierne obciążenie sprawami zawodowymi i rodzinnymi jednocześnie powoduje, że kobiety odsuwają na dalszy plan marzenia o realizowaniu swoich pasji i przestają o siebie dbać. Wiele kobiet narzeka, że mężczyźni przestają dostrzegać kobiecość swoich partnerek. A kobiety przestają się czuć atrakcyjne, wyjątkowe, i przyzwyczajają się do tego stanu rzeczy. Gdybyśmy mogły realizować i dbać o siebie cały rok? A gdyby tak zrobić to teraz? w swojej kampanii motywuje do działania, zachęca do aktywności fizycznej i zmian bez wymówek, bez oglądania się na innych i bez odwlekania decyzji. Przekonuje Polaków, że najlepszym momentem by zacząć zmiany, jest ten obecny.

Ludzie chcąc wprowadzić zmiany w swoim życiu, najczęściej czekają na odpowiedni moment: wiosnę, lato, wakacje, urlop, urodziny czy Nowy Rok. Jak się okazuje, co czwarta osoba łamie postanowienia noworoczne już w pierwszym tygodniu, dwie trzecie osób w ciągu następnych miesięcy. Niestety nie ma czegoś takiego jak „najwłaściwszy moment” a raczej „najwłaściwszy moment” jest zawsze. Początek wiosny, to świetna okazja do zrobienia czegoś tylko dla siebie, świeżego podejścia do zmiany.

Jak czuć się dobrze we własnym ciele? Bądź jak najpopularniejsza trenerka Ewa Chodakowska, która pracuje nad swoim zdrowiem i ciałem codziennie. Motywuje nas na każdym kroku i zachęca do wprowadzania pozytywnych zmian w nasze życie. Udowadnia, że aby wprowadzić pozytywne zmiany do naszego życia, należy przede wszystkim zmienić jego tryb. Poza, oczywiście, regularnym spożywaniem pełnowartościowych posiłków, trenerka zaleca również trening minimum 3 razy w tygodniu oraz dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Wprowadzenie tych zmian spowoduje lepsze samopoczucie, poprawi wydolność naszego organizmu, pomoże usunąć toksyny czy zwiększy naszą atrakcyjność. Utrata wagi to jedynie efekt uboczny!

Każda zmiana, niezależnie czy chodzi o większą troskę o siebie, swoje zdrowie, wymaga motywacji, a skuteczna motywacja to taka, które odwołuje się do wartości. Badania pokazują, że Polacy  i Polki przede wszystkim chcą zadbać o swoje zdrowie. Jeśli chcemy być zdrowi, zastanówmy się, dlaczego to dla nas takie ważne? Może zależy nam, aby być  pełnymi energii, by móc ją spożytkować dla naszej rodziny, dzieci? To dobra, silna motywacja, bo opiera się na naszych priorytetowych wartościach. Z pewnością kluczowe jest to, by stosować metodę małych kroków. Jeśli do tej pory nie dbaliśmy o zdrowie, a chcemy zacząć prowadzić zdrowy tryb życia,  zacznijmy od jednej rzeczy, na przykład picia wody. Nie róbmy rewolucji od razu, bo wielka zmiana jest na ogół zbyt trudna do utrzymania i szybko ulegamy zniechęceniu. Zacznij od małych kroków - przywitaj i pożegnaj dzień naturalną wodą z dobrego źródła. Przed pójściem spać wypij powoli szklankę wody, kolejną postaw przy łóżku. Rano, kiedy tylko otworzysz oczy i rozbudzisz się, wypij ją powoli. Ten nawyk wprowadzi do organizmu już dodatkowe 2 szklanki wody w Twój dzienny bilans. Musimy eliminować także wszelkie pokusy, które sprowadzą nas do starych nawyków. Jeśli piliśmy słodzone napoje, a chcemy zacząć pić wodę, dobrze mieć ją cały czas przy sobie, by innego typu napoje nas nie kusiły.

Kobiety znacznie bardziej powinny dbać o własny odpoczynek, pamiętając, że relaks jest niezbędny do bycia efektywnym. Zmęczone, nie jesteśmy w stanie rozsądnie i trzeźwo myśleć. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w natłoku obowiązków zapominamy chociażby o odpowiednim nawodnieniu. Nawet minimalne odwodnienie powoduje osłabienie, zaburzenie gospodarki elektrolitowej i spadek energii. Natomiast odwodniona skóra to jedna z najważniejszych przyczyn starzenia się jej. Chcąc zachować młody wygląd, przede wszystkim pamiętaj o regularnym piciu wody. Nie zapomnijmy o sobie. Jeśli dobrze się czujemy, jesteśmy optymistycznie nastawione do życia, jednocześnie czujemy się bardziej atrakcyjne, a w efekcie – szczęśliwe. Kiedy mamy gorszy nastrój, nasza samoocena spada.

Zmiany są wpisane w naszą naturę, podobnie jak zmienność cykli biologicznych i pracy hormonów. Jednak kobiety wykazują spontaniczność jedynie w obszarach związanych ze stereotypowym definiowaniem kobiecości, takich ich tj. sprzątanie, zakupy, gotowanie. Być może powinny wykazać więcej spontaniczności także w innych aspektach życia – w myśleniu o sobie i spełnianiu swoich pragnień. Może warto iść za głosem własnych potrzeb...

Wiosna to idealny czas, żeby wprowadzić do swojego życia zmiany . Nawet niewielkie potrafią zdziałać cuda w naszym otoczeniu. Rozpocznij nowy rozdział w życiu, znajdź motywację, zadbaj o siebie i o swoje zdrowie. Zrób to Nał!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze