1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Przygotuj mieszkanie na wiosnę! Zobacz dodatki, które odświeżą wnętrza!

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Wiosna i nieodłącznie kojarzące się z nią Święta Wielkanocne to czas, w którym pragniemy otaczać się pięknymi przedmiotami i odświeżyć mieszkanie. Chcemy spędzić miłe chwile z rodziną, a także zabłysnąć oryginalną dekoracją świątecznego stołu i wystrojem mieszkania nawiązującym do wiosennego nastroju. Wraz z budzącą się do życia przyrodą, symbolizowaną w naszej kulturze przez pąki kwiatów, wielkanocne kurczaczki oraz zajączki a także gałązki bazi, Ty także zadbaj o odpowiednią dekorację mieszkania.

Dekoracje stołu wielkanocnego

Stół, przy którym rodzina siada do wielkanocnego śniadania, musi być pięknie udekorowany. W tym wyjątkowym dniu, kiedy bliskie sobie osoby spotykają się przy jednym stole, aby cieszyć się swoją obecnością i smakiem pysznych potraw, to magiczny czas. Warto zadbać o odpowiednie dekoracje wielkanocne na stole, które podkreślą odświętny charakter i wprawią biesiadników w dobry nastrój. Poza świeżymi kwiatami na stole powinny znaleźć się , takie jak tematyczne figurki lub stroiki wielkanocne, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów, np. gałązek drzew, udekorowane kolorowymi pisankami. Jeżeli Twój stół nie jest zbyt wielki i nie możesz pozwolić sobie na dużą ilość ozdób, zadbaj o to, aby znalazły się na nim serwetki wielkanocne. To niezbędny element nakrycia stołu, a jeżeli wybierzesz serwetki w okolicznościowy wzór, będą one jednocześnie ciekawą dekoracją.

Na stole wielkanocnym nie powinno zabraknąć także świątecznej, eleganckiej zastawy, a także kompletu kawowego, który umili czas spędzany przy filiżance ulubionego napoju pitego w rodzinnym gronie.

Oryginalne figurki dekoracyjne

Wielkanocne dekoracje warto wykorzystać nie tylko na świątecznym stole. Oryginalne figurki wielkanocne można ustawić w różnych punktach mieszkania, np. na stoliku kawowym, kominku, a także na okiennym parapecie. Jeżeli Twoje okno wychodzi na ulicę, to nie tylko domownicy, ale także przechodnie z pewnością docenią wybrane przez Ciebie wielkanocne ozdoby.

Takie ozdoby jak doniczki ze świeżą rzeżuchą lub kiełkami zboża, a także wazony ze świeżymi kwiatami lub gałązkami bazi, świetnie sprawdzą się w całym mieszkaniu ożywiając wnętrza i wprowadzając wiosenny, pełen radości nastrój.

Dekoracje na Wielkanoc i nie tylko

Wielkanoc to najważniejsze wiosenne święto, jednak nie tylko w świątecznym okresie warto zadbać o dekoracje mieszkania. Już pierwsze promienie słońca sprawiają, że wiosenne dekoracje będą świetnie prezentowały się w całym domu. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na figurki dekoracyjne, nawiązujące tematycznie do wiosny i natury budzącej się do życia. Wykonane z dobrej jakości tworzyw figurki zajączków, kurczaczków lub kaczek mogą zdobić dom przez całą wiosnę, są także oryginalnym pomysłem na świąteczny prezent dla bliskiej osoby.

Dekoracje wiosenne, które sprawdzą się w Twoim mieszkaniu, to także wszelkiego rodzaju dodatki w świeżych, nasyconych kolorach wiosennych kwiatów. Żółte lub jasno zielone świece, serwetki i wazony można wykorzystać jako dekorację stołu lub salonu, a kolorowe poduszki ożywią każdą sofę. W kuchni i łazience sprawdzą się dekoracyjne pudełka w kwiatowe wzory, w których można ukryć drobne szpargały lub przybory toaletowe.

Wiosenne i wielkanocne aranżacje opierają się przede wszystkim na żywych, nasyconych kolorach i wzorach nawiązujących do natury: wykorzystaj je umiejętnie, aby przygotować swoje mieszkanie na nadchodzącą wiosnę!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze