1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Majówka tuż-tuż: jak najlepiej spędzić długi weekend?

Nie masz czasu na organizację długiego weekendu lub cierpisz z powodu braku możliwości wzięcia dodatkowego urlopu? To nie znaczy, że w weekend majowy nie możesz cieszyć się wymarzonym odpoczynkiem. Proste rozwiązania na ciekawe wyjazdy i gotowe atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Poniżej znajdziesz pięć najlepszych pomysłów na spędzenie wolnych dni.

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najdłuższych weekendów tego roku. Niezależnie od tego, czy czas ten chcemy spędzić w pojedynkę, z przyjaciółmi lub z rodziną, majówkę warto przeznaczyć na efektywny wypoczynek, dzięki któremu będziemy mogli „naładować baterie” aż do letniego urlopu.

– Tegoroczny rozkład świąt sprawia, że biorąc trzy dni urlopu można uzyskać wyjątkowo długi, bo aż dziewięciodniowy weekend majowy. Choć do majówki pozostała tylko chwila, nadal można wykorzystać ten czas na zabawę i wypoczynek – korzystając z gotowych rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki temu majowe wakacje spędzimy dokładnie tak, jak lubimy – mówi Michał Kaleta, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju w firmie Wyjątkowy Prezent.

Poniżej przedstawiamy pięć różnych propozycji na udany weekend majowy, które na pewno ułatwią decyzję osobom bez sprecyzowanych planów urlopowych.

Romantyczny wyjazd

Choć samodzielna organizacja wyjazdu może być ciekawym doświadczeniem, często zmienia się w stresujący obowiązek – szczególnie, gdy termin urlopu zbliża się wielkimi krokami, a my nadal zastanawiamy się nad wyborem hotelu. W takich momentach warto kupić voucher na wyjazd do wybranego miasta. Takie rozwiązanie zdecydowanie skraca proces organizacji krótkich wakacji i pozwala na szybki wyjazd do wysokiej jakości hotelu, cieszyć się pięknymi widokami, zapomnieć o rzeczywistości. Podróż do Wilna – żaden problem! Jedno- lub dwudniowe wyjazdy do Torunia, Wrocławia lub Poznania również czekają na zainteresowanie turystów. Wyjątkowo ciekawym miejscem podróży (zwłaszcza dla osób, które chcą uciec od miejskiego zgiełku, ale mieć przy tym możliwość obcowania z pięknem architektury) jest m.in. zamek w Lądku-Zdroju.

Turyści odwiedzający zamek w Lądku-Zdroju spędzą noc w pokoju, w którym panuje niesamowita, wręcz królewska. atmosfera. Podczas wizyty zostaną przywitani butelką wina, będą mogli zjeść romantyczną kolację, a rano zostanie zaserwowane dla nich śniadanie. Przewodnik oprowadzi gości po pięknym budynku, będą mieli okazję zrelaksować się w zamkowym SPA – do ich dyspozycji będzie basen, łaźnia parowa i jacuzzi – opowiada Michał Kaleta.

Weekend relaksu

Wiosna to dobry czas, by zregenerować ciało i umysł po długich miesiącach zimowej szarości. Dlatego dobrym pomysłem na majówkę jest również kilkudniowy pobyt w SPA. Każdemu z nas przyda się chwila oddechu i czas, który można poświęcić na zadbanie o siebie. W takim miejscu można spędzić romantyczne chwile ze swoją drugą połówką, jak i zrelaksować się w towarzystwie przyjaciół podczas masażu czy profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Po weekendzie w SPA powrót do codziennych obowiązków z dużą dawką energii gwarantowany!

Nauka jazdy konnej

Amatorzy aktywnego wypoczynku i świeżego powietrza też znajdą coś dla siebie. Wolne majówkowe dni można wykorzystać na nowe doświadczenia i przygodę, jaką niewątpliwie jest nauka jazdy konnej. Miłośnicy zwierząt oraz natury na pewno zapamiętają ten dzień na długo, ponieważ jest to niesamowita forma nawiązania bliskich relacji z przyrodą. Indywidualnie lub w małej grupie - pod okiem instruktora - można również nauczyć się, jak zaprzyjaźnić się z tym wspaniałym zwierzęciem oraz co robić, by móc z radością podróżować na jego grzbiecie.

Nauka jazdy konnej to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto lubi obcować z naturą. Już na pierwszych zajęciach można nauczyć się, w jaki sposób zdobyć zaufanie zwierzęcia oraz nabyć  podstawy praktyczne, umożliwiające relaksującą przejażdżkę - zachęca Michał Kaleta.

Mazurska przygoda

Dla wielu osób spragnionych przygód idealnym sposobem na długi weekend majowy jest wyjazd nad mazurskie jeziora. Na turystów czeka tam wiele atrakcji wodnych – oprócz żaglówek można wypożyczyć kajaki, motorówki, a także spróbować ekstremalnych sportów wodnych m.in. FlyBoardu, który pozwala na wymyślne akrobacje w wodzie i ponad jej powierzchnią, a to wszystko dzięki wykorzystaniu strumieni wodnych o dużym ciśnieniu. Świeże powietrze i adrenalina jest tym, czego wielu z nas oczekuje od weekendu majowego. Oprócz rozrywek wodnych na Mazurach podziwiać można niesamowitą przyrodę i zrelaksować się przy śpiewie ptaków. Z całą rodziną można rozpalić grilla lub zorganizować spacer po okolicznych lasach. Połączenie aktywnego wypoczynku z kojącymi obrazami natury wprawi każdego w wyśmienity nastrój.

Kolacja w Ciemności

Nie wszyscy będą mogli w tym roku wydłużyć sobie weekend, jednak brak dłuższego urlopu nie ogranicza możliwości spędzenia czasu w wyjątkowy sposób. Osoby, które tylko jeden wieczór będą mogły poświęcić na przyjemności, mają okazję wybrać się na nietypową Kolację w Ciemności.

Uczestnicy Kolacji w Ciemności mają okazję sprawdzić, czy wzrok odgrywa ważną rolę podczas posiłku – ponieważ nie widzą, co zostało podane na talerzu i nie wiedzą, jakich potraw próbują. Odebranie podstawowego zmysłu, jakim jest wzrok, wyostrza smak i zapach, więc możemy docenić inne niż zazwyczaj walory podanych potraw. Kolacja w Ciemności to gwarancja niezapomnianych przeżyć nie tylko dla smakoszy – tłumaczy Michał Kaleta.

Vouchery na wybrane przeżycia można nabyć za pośrednictwem strony bądź na stoiskach Wyjątkowego Prezentu w najlepszych galeriach handlowych.

O firmie: Wyjątkowy Prezent jest pierwszą i największą w Polsce firmą oferującą prezenty w formie przeżyć. Wśród 2000 upominków, przygotowanych z myślą o klientach indywidualnych oraz biznesowych, znajdują się atrakcje, takie jak skok ze spadochronem, egzotyczny masaż, czy jazda Ferrari. Flagowym projektem Wyjątkowego Prezentu jest unikalne, wyostrzające zmysły wydarzenie kulinarne, czyli „Kolacja w Ciemności”. Firma prowadzi sprzedaż prezentów online - poprzez serwis Wyjatkowyprezent.pl oraz na tzw. Wyspach Przeżyć, czyli w ponad 30 punktach handlowych działających w galeriach w całej Polsce, jak również w ponad 1500 sklepach partnerskich. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie bądź

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze