1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Fotografia, która pomoże PANDZIE

Wystartowała akcja specjalna ECCO Walkathon 2018 – jej celem jest wsparcie Fundacji PANDA w realizacji programu ALPAKOTERAPIA w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Mechanizm jest prosty, za każde zdjęcie z dowolnego spaceru, które w dniach 1 sierpnia – 15 września 2018 roku zostanie zamieszczone w aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” – organizator największego charytatywnego spaceru na świecie przekaże 40 zł na konto Fundacji Panda.

ECCO Walkathon dotychczas zgromadził ponad 470 000 ludzi dobrej woli na całym świecie, których łączy jedno – chęć pomocy tym, którzy bez ich wsparcia nie mieliby szansy na lepsze życie. Podobnie jak w przypadku projektu ALPAKOTERAPIA, który jeszcze w tym roku planuje uruchomić Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA. Jego beneficjentami będą dzieci o specjalnych potrzebach, toczące nierówną walkę z autyzmem, chorobami psychicznymi, zaburzeniami ruchu, nadciśnieniem, depresją, ADHD, nerwicą, porażeniem mózgowym, czy zespołem Downa.

Dlaczego ALPAKOTERAPIA?

„ALPAKOTERAPIA jest szczególną formą zooterapii, wspomagającą rehabilitację umysłową i motoryczną w oparciu o kontakt z alpakami. Zwierzęta szybko zaskarbiają sobie sympatię i zaufanie dzieci, które lubią się z nimi bawić. Głaskanie, karmienie, przytulanie i czesanie alpak wspomaga wszechstronny rozwój dziecka, pozwala również na przeżywanie przyjemnych emocji, poprawia samopoczucie, zmniejsza poczucie lęku i wyobcowania przez chorobę. Przede wszystkim jednak pełni funkcję terapeutyczną w schorzeniach neurologicznych i psychicznych, o czym dzięki środkom zebranym w ramach aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” będą mogły przekonać się dzieci odwiedzające warszawskie ZOO. Bez partnera takiego jak ECCO nie mielibyśmy szansy na realizację tego projektu” – wyjaśnia Ewa Rembiszewska, Prezes Fundacji PANDA.

Realne wsparcie

W projekt wsparcia Fundacji PANDA zaangażowały się wybitne osobowości ze świata sportu, filmu i mediów, m.in.: Paweł Płuska, Anna Guzowska, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Beata Tadla, Karol Wójcicki.

„Nie trzeba być fizycznie w Warszawie, by wesprzeć Fundację PANDA. W akcji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” może wziąć udział każdy – potrzebny jest tylko nośnik elektroniczny: smartfon, tablet lub komputer, oraz dostęp do internetu. Następnie, wystarczy opublikować zdjęcie ze spaceru i tym samym podpisać się pod przyświecającą nam filozofią, że udział w spacerze oznacza realną pomoc, że liczy się każdy krok. – powiedział Maciej Wyrwas, Marketing & E-commerce Manager marki ECCO, organizatora ECCO Walkathon.

Warto wiedzieć

Za każde zamieszczone w aplikacji zdjęcie od 1sierpnia do 15 września br. ECCO przekaże na konto fundacji 40 zł. Każdy z użytkowników aplikacji może zamieścić nieograniczoną liczbę zdjęć, pamiętając jednak o tym, by pochodziły one z różnych spacerów. Aplikacja i regulamin dostępne są na stronie:

O ECCO Walkathon

ECCO Walkathon to międzynarodowy projekt charytatywny realizowany na świecie nieprzerwanie od 1999 roku. Początkowo w ojczyźnie firmy ECCO, czyli w Danii, ale w ciągu dziewiętnastu lat do charytatywnego spaceru dołączyli m.in. Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a czternaście lat temu także Polacy. Do tej pory swoje poparcie dla tej niezwykłej idei wyraziło w sumie 470.000 osób, które na trzech kontynentach pokonały dystans równy prawie 100 okrążeniom ziemi. Dzięki zaangażowaniu ludzi na całym świecie uzbieraliśmy na cele charytatywne ponad 4.000.000 EURO. To dzięki wspólnemu wysiłkowi ECCO Walkathon stał się największym spacerem charytatywnym na świecie.

O Fundacji PANDA

Już od 30 lat Fundacja PANDA gromadzi środki ma rozwój warszawskiego ZOO. Co roku dzięki środkom pochodzącym z akcji „adopcji” zwierząt, organizacji imprez, działalności sklepiku z upominkami oraz restauracji TEMBO możemy uatrakcyjniać nasz Ogród, poprawiać warunki ekspozycji zgodnie z zasadami dobrostanu zwierząt. Staramy się, żeby Ogród był miejscem niezwykłym, gdzie chętnie spędza się wolny czas, zdobywając jednocześnie wiedzę ekologiczną. Fundacja wydaje kwartalnik PANDA, w atrakcyjnej formie przybliżający problematykę ochrony środowiska i roli ogrodów zoologicznych w ochronie gatunków zagrożonych wyginięciem.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze