1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Pomoc potrzebna od zaraz

Pomoc potrzebna od zaraz

W Singapurze, Chinach, Hongkongu czy bajecznie bogatych Emiratach Arabskich prawie każda kobieta ma pomoc domową. W najzamożniejszych domach zazwyczaj na stałe, mieszkającą z rodziną i mającą swój własny pokój. Tam nikt nie uważa, że to oznaka słabości. I tego, że kobieta nie radzi sobie z byciem mamą czy zajmowaniem się domem.

Zatrudnienie pomocy domowej czy niani to nie wstyd i nie świadczy o tym, że nie radzisz sobie z obowiązkami. Wręcz przeciwnie. Sprawdź, co możesz dzięki niej zyskać.

Dla mężów, rodziców, teściowych to naturalne, że potrzebuje czasu dla siebie oraz na to, żeby zadbać o relację z partnerem, rozwijać się, kontynuować karierę. To przejaw akceptacji faktu, że żadna kobieta nie jest Wonder Woman i jej doba też ma tylko dwadzieścia cztery godziny. I nie ma powodu, aby poświęcała swoje szczęście, dobre samopoczucie czy zdrowie dla próby sprostania nierealnym i sztucznie wykreowanym ideałom.

Dodatkowy miesiąc w roku

Arytmetyka jest prosta. Codzienne sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie nie trwa sekundy. Średnio, według badań, spędzamy na nich dwie godziny i piętnaście minut dziennie. Nie wliczając w to nawet zakupów i opieki nad dzieckiem. Jak wyliczyli w tym roku naukowcy z Wielkiej Brytanii to o połowę więcej niż poświęcają na te same czynności nasi partnerzy. Tygodniowo to prawie piętnaście godzin, rocznie wychodzi ponad miesiąc. Nic dziwnego, że w tym wirze domowych obowiązków, musisz żonglować karierą, opieką nad dzieckiem czy sportem. I desperacko próbujesz znaleźć jeszcze czas na chwilę relaksu dla siebie, zadbanie o swoje ciało i umysł. Na odpoczynek, który zbyt często umieszczasz na ostatnim miejscu. Właśnie dlatego powinnaś pomyśleć o pomocy domowej. Nie musi spędzać przecież z tobą ośmiu godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Jeśli nie masz na to funduszy, nie musisz zatrudniać jej w ogóle na stałe, ale tylko dorywczo, gdy akurat potrzebujesz chwilowego wsparcia. Na przykład do umycia okien, posprzątania raz na jakiś czas w mieszkaniu, ugotowania obiadu dla całej rodziny gdy ty będziesz relaksować się w wannie, pomocy w ogrodzie. Wtedy możesz zrobić to przez portal internetowy, na którym zaznaczasz jaka usługa i w jakim mieście cię interesuje, na przykład . Trwa to chwilę i jest całkowicie bezpieczne.

Pomoc idealna

Przed zatrudnieniem pomocy domowej nie powstrzymują cię finanse, ale straszne historie jakich nasłuchałaś się od znajomych? Kradzieże, ogołocona lodówka po każdej wizycie, a w najgorszym wypadku źle posprzątane mieszkanie. Owszem takie rzeczy się zdarzają, dlatego musisz podejść do tego, jak do szukania nowego mieszkania - w pełni profesjonalnie. Odpowiedź na ogłoszenie wywieszone na drzwiach supermarketu czy klatki schodowej albo dorywcze zatrudnianie żony portiera to słaby pomysł. Zacznij od podpytania znajomych. Zaufane osoby, z którymi pracują od lat, będą najlepszą rekomendacją. Albo skorzystaj z profesjonalnych portali internetowych, ale takich, które weryfikują ogłaszające się osoby i na których możesz potem ocenić usługę, jak na . W ten sposób będziesz mieć gwarancję, że zatrudnisz wiarygodną osobę, której będziesz mogła powierzyć bez stresu swój dom, nie obawiając się, że pod twoją nieobecność urządzi w nim np. imprezę.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze