1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Rewolucja w fotografii: Cewe fotoksiążka

Rewolucja w fotografii: Cewe fotoksiążka

Jeszcze kilkanaście lat temu temat był oczywisty. W dobie aparatów analogowych wyciągało się kliszę, zanosiło do fotografa, on wywoływał zdjęcia, a te najczęściej lądowały w jakimś ładnym, specjalnie na daną okazję zakupionym albumie. Jednak w dobie technologii cyfrowej, kwestia ta nie jest już tak oczywista.

Wywołać czy nie, oto jest pytanie!

Bez wątpienia w czasach analogowych każdy posiadacz aparatu najpierw nieźle się zastanowił, zanim pstryknął byle jaką fotkę. Niestety, klisze miały to do siebie, że zdjęcie można było oglądnąć wyłącznie po ich wywołaniu. A cena kliszy, koszt wywołania nie zawsze były tanie. W dobie cyfrówek można zaobserwować, że zdjęć robimy znacznie więcej. Jednak czy wywołujemy je wszystkie? Czy w ogóle wywołujemy jeszcze zdjęcia? Czy inwestujemy w  czy raczej przechowujemy wszystko na nośnikach przenośnych lub dysku komputera? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji fotografa. Są tacy, którzy do dziś bardziej cenią sobie zdjęcia, które mogą wziąć do ręki, ale są i tacy, którzy wolą uruchomić projektor podłączony do komputera i urządzić sobie wyjątkowy wieczór wspomnień. Jakie rozwiązanie jest lepsze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Zdjęcia na dysku lub urządzeniu przenośnym

Jest to ciekawa opcja dla tych, którzy nie lubią albumów w tradycyjnej wersji. Można zorganizować sobie miejsce na dysku, przygotować foldery i po swojemu segregować wszystkie zdjęcia. Jednak co w sytuacji, kiedy coś się z tym naszym komputerem lub innym dyskiem przenośnym podzieje? Jest ryzyko, że utracimy wszystkie nasze wspomnienia przechowywane na tych nośnikach. Dlatego niektórzy owszem, korzystają z odpowiedniej organizacji miejsca na dysku, jednak część zdjęć wywołują, umieszczając je w klasycznych albumach lub tworząc nowoczesne i oryginalne .

Fotoksiążka oryginalny pomysł na organizację zdjęć

Fotoksiążki cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, bo powodów może być tak dużo, jak dużo jest osób korzystających z tego typu rozwiązania. Teraz, w okresie wakacyjnym, fotoksiążka może być doskonałą pamiątką mijających wakacji. Można w niej umieścić wszystkie, ważne dla nas wspomnienia. Zdjęcia z wycieczek, spotkań rodzinnych, czy imprez z przyjaciółmi, do których miło będzie wrócić w długi, jesienny lub zimowy wieczór. Fotoksiążka ze wspomnieniami z wakacji może być również genialnym prezentem dla naszych przyjaciół czy rodziny, z którymi dzieliliśmy ten szczególny, wakacyjny czas odpoczynku. I co jest ważne dla wielu osób - fotoksiążki są oryginalne, zaprojektowane w oparciu o indywidualne preferencje projektanta, dlatego małe prawdopodobieństwo, że ktoś jeszcze będzie miał taką samą pamiątkę jak my. Chyba, że sami mu ją podarujemy!

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze