1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Zegarek - nietuzinkowy pomysł na prezent

Zegarek - nietuzinkowy pomysł na prezent

Jaką funkcję pełni dziś zegarek? Czy jest tylko użytkowym narzędziem do mierzenia czasu, czy może stanowi element biżuterii i służy do podkreślenia statusu jego użytkownika? Dla kogo zegarek będzie dobrym prezentem i jak dokonać właściwego wyboru? Spróbujmy odpowiedzieć na kilka pytań.

Mnogość funkcji, rozmaitość form

Historia pomiaru czasu rozpoczęła się prawie 3 000 lat p.n.e., a urządzenia wskazujące godzinę dokonały niezwykłej ewolucji – od wbitego w ziemię pręta po zaawansowane wyświetlacze. Równie istotna zmiana dokonała się w sferze funkcjonalnej. Pierwsze czasomierze nie grzeszyły dokładnością, a obecne, poza precyzyjnym wskazywaniem czasu, oferują szereg dodatkowych informacji. Możemy poznać nie tylko aktualny czas w dowolnym miejscu na świecie, dowiedzieć się o której godzinie wstanie słońce w Australii, ale także sprawdzić fazy Księżyca czy nasze położenie względem wysokości nad poziomem morza. Takie, a nawet bardziej rozbudowane funkcje posiada jednak każdy smartfon. To właśnie telefon często przejmuje rolę urządzenia określającego czas. Jaka więc jest rola zegarka?

Jego prawdziwą funkcję dostrzeżemy patrząc pod innym kątem. nadal zachowują swoje cechy użytkowe, ale obecnie stały się wyznacznikiem stylu i aspiracji ich posiadaczy. Niezależnie od tego, czy ich użytkownik preferuje sportowy tryb życia, czy też jego codziennym strojem są doskonale skrojone garnitury, zegarek doskonale pozwoli się wyróżnić i dyskretnie, a jednocześnie wyraźnie, podkreślić osobowość właściciela. Szeroki wybór modeli pozwala na właściwy wybór zgodny nie tylko z charakterem, ale wręcz dostosowany do konkretnych aktywności i form spędzania czasu. Prawdopodobnie to stąd wywodzi się popularne twierdzenie, że elegancki mężczyzna powinien posiadać trzy czasomierze – jeden sportowy, drugi do pracy i trzeci elegancki, na specjalne okazje.

Jaki zegarek wybrać na prezent?

Zdaniem psychologów zegarek bardzo dużo mówi o swoim właścicielu. To oczywiste, osoba introwertyczna wybierze raczej model skromny i nierzucający się w oczy. Dokładnie odwrotnie postąpi ktoś pragnący błyszczeć w towarzystwie. To z myślą o nim powstają zegarki bardzo bogato zdobione czy też charakteryzujące się olbrzymią, przykuwającą uwagę otoczenia tarczą. Inną estetykę wybiorą celebryci oraz ludzie aspirujący do zaistnienia w tym gronie, a inną biznesmeni, którzy ponad krzykliwą formę przedkładają nienachalną elegancję. Czy zatem zegarek jest dobrym pomysłem na prezent? Zdecydowanie tak, ale jego zakup należy starannie przemyśleć.

Niezwykle szeroka oferta prezentowanych modeli pozwala na dokonanie odpowiedniego wyboru. Niezależnie od tego, czy zainteresują nas , czy też naszą uwagę zwróci , warto poznać aktualnie panujące trendy. Klasyczne zegarki, wyposażone w proste cyferblaty są wciąż popularne i nic nie wskazuje na to, aby ich pozycja była zagrożona. Ponadczasowa forma pozostaje niezmienna, jedynie wprawne oko wychwyci wyróżniające je detale. Ich rozwinięciem są modele zdecydowanie wyraźniej zdobione. Znajdziemy wśród nich wzory dedykowane zarówno miłośnikom czerni, srebra, jak i te ociekające złotem. Pamiętajmy jednak, że im oszczędniejsza forma, tym łatwiej dany zegarek dostosuje się do stylu czy też okazji.

Nie zawiedzie się także ten, kto szuka propozycji na wskroś nowoczesnych. Aktualnie plastik i guma nie kojarzą się już z tandetą. Te materiały doskonale podkreślą dynamizm, młodość ducha i energię użytkownika. Również w tym obszarze znajdziemy konstrukcje proste, jak i krzykliwe, niemal futurystyczne projekty.

Pamiętajmy, że obdarowując kogoś zegarkiem, możemy w dyskretny sposób pokazać, w jaki sposób postrzegamy obdarowanego lub też jak chcielibyśmy go widzieć. Taki prezent na pewno pozostanie niezapomniany.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze