1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

fot. iStock
Polacy coraz chętniej kupują ubezpieczenia na życie, gdyż ich świadomość na temat ubezpieczeń stale rośnie. Polisa na życie jest zabezpieczeniem w wielu trudnych sytuacjach, gdy inna ochrona okazuje się nieskuteczna. Sprawdź, kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie.

Polisa na życie potrzebna w każdym wieku

Ubezpieczenie na życie powinno się wykupić możliwie jak najszybciej, najlepiej po rozpoczęciu stałej pracy. W większych firmach ma się możliwość korzystania z ubezpieczeń grupowych, które są niedrogie, lecz zapewniają dość wąski zakres ochrony, a sumy ubezpieczenia są niskie. Jeżeli chce się zyskać szerszą ochronę, lepszym wyborem są ubezpieczenia na życie na  wśród których znajdzie się wiele ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę dobrze jest wykupić w młodym wieku, gdyż w tym czasie ryzyko ubezpieczeniowe jest niskie. Dzięki temu towarzystwa ubezpieczeniowe oferują atrakcyjne składki dla ubezpieczonych, a także nie wymagają przedstawienia zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia. Osoby w wieku powyżej 50-60 lat często muszą przedstawić takie zaświadczenia, a niektóre choroby powodują znaczne podniesienie wysokości składki. Niemniej, nawet w tym przypadku warto wykupić ubezpieczenie na życie, gdyż dzięki niemu w razie poważnego zachorowania lub utraty zdolności do wykonywania pracy, otrzymuje się wysokie odszkodowanie.

Polisa dla dbających o rodzinę

Świadczenie wypłacane w ramach polisy na życie jest najwyższe w przypadku śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczony wskazuje uposażonych, którzy w tym przypadku otrzymują odszkodowanie. Zwykle jest ono wsparciem dla rodziny w trudnych chwilach, dzięki czemu małżonkowie i dzieci zyskują zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Ubezpieczenie na życie warto wykupić, gdy wraz z żoną lub mężem zaciąga się kredyt hipoteczny. W przypadku śmierci jednego z kredytobiorców, małżonek może spłacić całość lub część zadłużenia. Takie rozwiązanie w szczególności powinno się przemyśleć, gdy posiada się dzieci i chce się zadbać o bezpieczną przyszłość całej rodziny w każdej sytuacji.

Polisa na życie umożliwia zabezpieczenie przyszłości każdego członka rodziny, a także osób niespokrewnionych. Towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają wskazane dowolnego uposażonego, w tym osób spoza rodziny, na przykład partnerów życiowych. Dodatkowo możliwe jest wskazanie kilku osób uposażonych i określenie procentowo wysokości kwoty, jaką mają otrzymać po śmierci ubezpieczonego. Liczba uposażonych jest dowolna, podobnie jak liczba zawartych umów ubezpieczenia na życie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze