1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Chcesz szybko i niemalże bezboleśnie pozbyć się tatuażu? To zabieg dla ciebie!

Chcesz szybko i niemalże bezboleśnie pozbyć się tatuażu? To zabieg dla ciebie!

Jeszcze niedawno twój tatuaż wydawał ci się najpiękniejszy na świecie, a dziś masz poczucie, że zupełnie do ciebie nie pasuje? Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi z pomocą i w coraz łatwiejszy sposób umożliwia pozbycie się ze skóry niechcianego wzoru. Jednym z najlepszych urządzeń w tym zakresie niewątpliwie jest laser PicoSure, którym jako pierwsi w Polsce zabiegi przeprowadzali eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki. Chcesz, aby twoje ciało odzyskało wolną przestrzeń?

"Na całe życie" to już przeszłość

Motywacje do zrobienia tatuażu są bardzo różne. Czasami to moda, która może szybko przeminąć. Zdarza się też, że robimy go pod wpływem impulsu i w zupełnie nieprzemyślany sposób. Nieraz po latach wzór może też po prostu przestać się nam podobać. Wszystko to jest jak najbardziej ludzkie - bo nawet jeśli jedną z konsekwencji zrobienia tatuażu, która najczęściej budzi obawy, jest posiadanie go do końca życia, to możesz odetchnąć z ulgą. Dzięki kolejnym innowacyjnym urządzeniom usuwanie tatuażu staje się coraz szybsze, skuteczniejsze, mniej bolesne i niepozostawiające blizn. Takie też jest działanie lasera PicoSure i co ważne, usuwa on również tatuaże kolorowe, które są ogromnym problemem dla technologii wcześniejszych generacji!

Głównym obszarem jego zastosowania jest właśnie redukcja niechcianych tatuaży czy też makijażu permanentnego. Bardzo krótkie - pikosekundowe - impulsy świetlne w momencie wejścia w kontakt ze strukturą, którą chcemy zmienić (np. właśnie barwnik tatuażu), przekształca się w energię kinetyczną. W wyniku tego procesu cząsteczki barwnika są rozbijane na mikroskopijne fragmenty, które organizm spokojnie może usunąć sam, co podkreślają. Jest to więc niezwykle mało inwazyjne działanie. Tym bardziej, że do całkowitego usunięcia tatuażu czasami wystarczą tylko dwie-trzy sesje!

Ogrom możliwości

Co ważne, światło lasera wnika na tyle głęboko, że dodatkowo stymulowane są komórki odpowiadające za wytwarzanie włókien kolagenowych. To istotne, bo kolagen jest jednym z głównych białek odpowiadających w naszym organizmie za utrzymanie jędrnej, gładkiej i sprężystej skóry. Tak szerokie spektrum działania, które do tego jest bezpieczne, niezwykle precyzyjne i niewymagające w zasadzie rekonwalescencji, sprawia, że laser PicoSure wciąż jest niedoścignionym urządzeniem na rynku. Jaki jest zatem pełen zakres jego możliwości?
 • Usuwanie tatuaży,
 • usuwanie makijażu permanentnego,
 • usuwanie blizn, także tych potrądzikowych,
 • redukcja przebarwień oraz plam na całym ciele,
 • usuwanie rozstępów,
 • gruntowne odmłodzenie skóry, w tym niwelowanie zmarszczek i bruzd.

Zero stresu

Istotne jest to, że zabieg nie powoduje ani wielkiego bólu, ani efektów ubocznych. Wytwarzanie tak krótkiej wiązki światła, a co za tym idzie, niezwykle krótki kontakt z ciałem, pozwala zmniejszyć do minimum przegrzanie skóry. Wiadomo oczywiście, że po terapii laserem należy z większą uwagą i delikatnością traktować poddany jej obszar, ale zupełnie nie wyklucza to natychmiastowego powrotu do codziennych zajęć.

A pierwsze efekty? Usuwając tatuaż, początkowo pojawi się delikatny obrzęk i biały nalot. Następnie niechciany wzór może stać się wręcz jeszcze bardziej widoczny, ale spokojnie! Po około trzech tygodniach znacznie tracić na intensywności. Co ważne, zastosowanie technologii pikosekundowej pozwoliło też zmniejszyć liczbę zabiegów prowadzących do całkowitego usunięcia tatuażu. Dzięki temu jeszcze szybciej możesz przywrócić swojej skórze wcześniejszy, naturalny wygląd. A czy zostawisz ją w takim stanie, czy może stworzysz na niej nowy wzór, to już zależy od ciebie!

Chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu tatuażu? A może interesuje cię inny zakres działania lasera PicoSure? Wejdź na stronę Kliniki Miracki:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze