1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Plecak i przybory szkolne - prymusi już kompletują wyprawkę szkolną!

Plecak i przybory szkolne - prymusi już kompletują wyprawkę szkolną!

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Wakacje dopiero się zaczęły, ale - niestety - miną szybko. Żeby uniknąć nerwowych poszukiwań odpowiedniego wyposażenia uczniowskiego na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, lepiej pomyśleć o zakupach wcześniej. 

 

Bez względu na to, czy nasze dziecko dopiero rozpocznie swoją przygodę ze szkołą, czy może będzie kontynuowało naukę na kolejnym etapie, zakup odpowiedniego plecaka oraz przydatnych przyborów szkolnych jest kwestią niesamowicie istotną. Dlaczego? A także jak skompletować wyprawkę szkolną na każdym poziomie edukacji? Sprawdź!

Zbliżający się pierwszy dzień szkoły jest trudny, nie tylko przez fakt kończących się wakacji, ale także konieczność skompletowania odpowiedniej wyprawki szkolnej. Bez względu na to, czy nasze dziecko dopiero rozpocznie swoją przygodę ze szkołą, czy może będzie kontynuowało naukę na kolejnym etapie, zakup odpowiedniego plecaka oraz przydatnych przyborów szkolnych jest kwestią niesamowicie istotną. Dlaczego? A także jak skompletować wyprawkę szkolną na każdym poziomie edukacji? Sprawdź!

Dlaczego tak ważna jest odpowiednia wyprawka szkolna?

Odpowiednio skompletowana wyprawka szkolna potrafi w widoczny sposób zwiększyć motywację ucznia do nauki, prowadzenia notatek i odrabiania prac domowych. Powinna więc być przemyślana i dopasowana do potrzeb konkretnego dziecka. Naszym podstawowym założeniem powinien być zakup wyłącznie potrzebnych rzeczy, które będą jak najlepszej jakości. Tylko w takiej sytuacji przybory rzeczywiście będą dobrze służyły uczniowi. Kolejną kwestią jest wybór tornistra. Źle dobrany plecak potrafi sprawić, że każda droga do i ze szkoły będzie dla dziecka prawdziwą udręką. Warto więc dobrać odpowiedni model do wieku i wagi dziecka, a także do ilości codziennie noszonych przez niego książek, zeszytów i innych przedmiotów. Przykładowo, są zazwyczaj dość lekkie, praktyczne i wytrzymałe, dlatego sprawdzą się w wielu sytuacjach, zarówno w szkole, jak i poza nią.

Wyprawka szkolna do pierwszej klasy (szkoła podstawowa)

Pierwsza klasa to tak naprawdę jeden z najważniejszych momentów w edukacji dziecka. Właśnie wtedy w uczniu może zrodzić się chęć do zgłębiania wiedzy lub wręcz przeciwnie, niechęć do nauki. Wiele zależy od nauczycieli i indywidualnych predyspozycji malucha, jednak odpowiednia motywacja, w postaci przydatnych i ciekawych przyborów oraz gadżetów szkolnych, może sprawić, że dziecko pozytywnie nastawi się do szkoły.

Modne i komfortowe plecaki dziecięce szkolne znajdziesz na

Najważniejszym elementem wyprawki powinien stać się dobrze dobrany tornister oraz dopasowane do rączki pierwszaka pióro. Najpopularniejszym wyborem na tym etapie edukacji są zdecydowanie . Dziecko, które w tym wieku nie ma za dużo siły i którego organizm dopiero się rozwija, dzięki kółkom, nie musi nosić ciężarów na swoich plecach. Jeśli chodzi o kwestię pierwszego narzędzia piśmienniczego, doskonale sprawdzi się pióro kulkowe lub wieczne Pelikan Griffix, które zaprojektowane zostały specjalnie do nauki pisania. Są kolorowe, lekkie, wygodne dla niewielkiej dłoni i kreślą gładkie linie, dzięki czemu pozwalają na łatwą naukę płynnych ruchów. Możemy znaleźć je w sklepach stacjonarnych lub internetowych (sklep papierniczy online - ).

Wyprawka szkolna dla licealisty (szkoła średnia)

Szkoła średnia znacznie różni się od szkoły podstawowej. Uczniowie mają o wiele więcej nauki, jednak noszą ze sobą coraz mniejszą ilość książek i przyborów szkolnych. Niektórym nastolatkom wystarcza tak naprawdę niewielki plecak lub torebka, kilka zeszytów, długopis i kolorowe zakreślacze. W tym wieku coraz bardziej liczy się funkcjonalność i wygląd. Największe znaczenie ma to podczas wyboru plecaka szkolnego, który coraz częściej wykorzystywany jest także podczas treningów, różnych zajęć dodatkowych czy wyjazdów za miasto.

Lekkie i funkcjonalne plecaki turystyczne Salomon -

Właśnie dlatego, plecak szkolny, powinien pełnić nie tylko rolę tornistra, ale także plecaka sportowego czy plecaka, który dopełni codzienną, modną stylizację. W przypadku chłopaków najlepiej sprawdzi się jeden z modeli marek sportowych (np. plecaki Salomon - ). W przypadku dziewczyn natomiast, najpopularniejszym trendem są obecnie plecaki vintage, które przypominają modele noszone przez ich mamy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze