1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Kiedy kobieta powinna pomyśleć o wypożyczeniu samochodu

Kiedy kobieta powinna pomyśleć o wypożyczeniu samochodu

Jakie są korzyści wypożyczenia samochodu? (fot. materiały klienta)
Jakie są korzyści wypożyczenia samochodu? (fot. materiały klienta)
Ponad sto lat tradycji wtłoczyło kobietom do głowy przekonanie, że mężczyźni muszą mieć samochody, a one zaledwie mogą. Pół biedy, jeśli rodzinnym samochodem partnerzy dzielą się po połowie, ale co ma zrobić kobieta, która akurat potrzebuje niedostępnego samochodu? Może go sobie po prostu wypożyczyć.

Tradycja, z którą trzeba walczyć

Życie w społeczeństwie o wieloletniej kulturze ma swoje plusy i minusy. W Europie przez stulecia dumnie rządził patriarchat i chociaż od ponad stu lat feministki upominają się o swoje prawa, nadal w mentalności wielu kobiet i mężczyzn tkwi tradycyjny podział ról i obowiązków. Mało tego, także przywileje mają być z góry przypisane do określonej płci. Męski mecz przed telewizorem to świętość, ale niechby kobieta z takim samym pietyzmem oglądała magazyn o modzie i odmówiła zrobienia kolacji, to rozwód wisiałby w powietrzu. Podobnie jest z samochodem. Niby on rodzinny, niby obydwoje mają prawo jazdy, niby mają się nim dzielić, ale to zawsze on podwozi ją i zabiera auto na cały dzień. Niezwykle rzadko zdarzają się sytuacje odwrotne. I nic to, że on cały dzień siedzi w biurze, a ona musi załatwić kilka a czasem i kilkanaście spraw, w tym przytarganie do domu ciężkich zakupów. Na szczęście ten stan rzeczy powoli ulega zmianie. Kobiety coraz głośniej mówią o swoich potrzebach i twardo upominają się o samochodowe równouprawnienie. Niestety z różnym skutkiem.

Potrzebujesz samochodu? Po prostu go wypożycz

O ile codzienne życie rodzinne jest w miarę poukładane i nie ma w nim niespodzianek, to zdarzają się sytuacje stawiające utarty rytm na głowie. Bo jak pogodzić fakt, że on i ona nagle potrzebują samochodu, przy czym wybierają się w dwie różne strony, a odległości, jakie muszą pokonać, wykluczają wzajemne podwożenie? Licytowanie się, kto używa samochodu częściej i czyja teraz kolej, jest kompletnie pozbawione sensu. Równie niepoważne wydaje się rzucanie monetą czy gra w zapałki. Jeśli obie sprawy są tak samo ważne, to zasługują na poważne potraktowanie. A rozwiązanie jest naprawdę proste. W sytuacji podbramkowej trzeba po prostu wypożyczyć na kilka dni drugi samochód. Cała procedura nie jest skomplikowana, a wynajem nie tak drogi, jak można przypuszczać. , która obsługuje także okolice stolicy oraz kilka większych miast w Polsce, przygotowała zróżnicowaną ofertę – ceny za jedną dobę zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Jeśli przeliczymy to na koszt i czas podróży komunikacją, w tym taksówkami, bo nie wszędzie dojeżdżają pociągi i autobusy, to okaże się, że wynajem jest pod wieloma względami bardziej opłacalny. I co najważniejsze – uratuje zgodę w rodzinie.

Wypożyczenie samochodu – dlaczego warto

Dlaczego kobieta powinna w podbramkowej sytuacji wypożyczyć samochód? Po pierwsze dlatego, że go potrzebuje, to koronny argument. Po drugie – to wygodny środek lokomocji, którym bezpiecznie dojedzie do celu. W wypożyczalniach próżno szukać samochodów starych o wątpliwym stanie technicznym. Firmy zajmujące się wynajmem aut bardzo dbają, by ich flota była nowa, maksymalnie kilkuletnia. Jeśli dodamy do tego opiekę doświadczonych mechaników, możemy spać spokojnie. Samochód w momencie wypożyczania jest zawsze sprawny, czysty i zatankowany do pełna – jednym słowem: gotowy do drogi.

Wypożyczonym samochodem można poruszać się po wszystkich drogach w Polsce, a za dodatkową dopłatą także w Unii Europejskiej. Niektóre wypożyczalnie wykluczają możliwość przekroczenia granicy rumuńskiej. Niemożliwe jest także opuszczenie Unii Europejskiej, a więc wynajętym wozem nie udamy się np. do Norwegii czy Szwajcarii.

Jeśli jest taka potrzeba, razem z samochodem można wypożyczyć nawigację. To redukuje ryzyko czarnego snu wielu kobiet – z nawigacją na pewno się nie zgubią.

Wynajęty samochód nigdy nie jest wozem losowym. Kobieta może mieć pewność, że zostanie jej podstawione takie auto, jakie zamówiła i w jakim czuje się najlepiej.

Wypożyczenie samochodu – o czym trzeba pamiętać

Teoretycznie każdy, kto tego potrzebuje, może wynająć samochód. W praktyce musi to być osoba, która ma minimum roczne doświadczenie w prowadzeniu pojazdów oraz ukończyła dwadzieścia jeden lat. Wypożyczone auto jest jak własne, co oznacza, że nie musimy tłumaczyć się z tego, dokąd dokładnie zamierzamy nim jechać i na jak długo. Jednak autem z wypożyczalni nie przewieziemy zwierząt. Zabronione jest też holowanie drugiego samochodu i ciągnięcie przyczepy. Przy zwracaniu auta trzeba pamiętać, że musi być ono czyste i zatankowane do pełna.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze