1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Zapakuj się na wyjazd! Jesień to świetna pora na wakacje

Zapakuj się na wyjazd! Jesień to świetna pora na wakacje

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Jesień to nie tylko słota za oknem i herbata pod ciepłym kocykiem. To także świetna okazja na mini wakacje. Tańsze ceny noclegów, mniejsze tłumy turystów – polecamy wakacje jesienią! Wyrwij się z codziennej rutyny i wybierz się na spontaniczny krótki wyjazd. Nabierzesz sił na więcej!

Najlepsze kierunki? Europejskie miasta

Jesienią pogoda nie sprzyja wypoczynkowi nad morzem. Dlatego polecamy nadrobienie zaległości po najpiękniejszych miastach Europy. Poluj na okazje – tanie linie lotnicze często oferują bilety do atrakcyjnych destynacji po naprawdę niskich cenach. Włącz powiadomienia o biletach i szukaj najlepszej oferty. Możesz wybrać ciepłe kierunki południowych krajów lub wyjść naprzeciw jesieni w państwach Europy Środkowej i Północnej.

Niezależnie od środka transportu przydadzą Ci się odpowiednie lub . Pamiętaj, że tanie linie lotnicze mają surowe zasady, jeśli chodzi o wymiary bagażu. Jeśli czujesz, że go przekroczysz – lepiej z góry zapłać za dodatkową walizkę. Opłaty na lotnisku są naprawdę wysokie! Jednak jeśli wybierasz się na weekendowy wyjazd, nie powinnaś mieć problemu z zapakowaniem się do walizki kabinowej.

Jak sprawnie zapakować bagaż podręczny?

Upolowałaś bilety do Barcelony za bezcen? Świetnie! Jednak najprawdopodobniej masz do dyspozycji jedynie małą walizkę podręczną. Jak się spakować, by nie zwariować? Kilka wskazówek:

l Bierz ze sobą małe ilości kosmetyków – w drogerii znajdziesz małe szampony i żele w opakowaniach po 100 ml. Możesz też kupić sam pojemnik i przelać do niego ulubiony produkt.

 • , elektronikę, biżuterię i dokumenty pakuj do walizki podręcznej – nawet jeśli masz wykupiony dodatkowy bagaż rejestrowany, wartościowe rzeczy trzymaj przy sobie.
 • Nie bierz ubrań „na wszelki wypadek” – policz liczbę nocy, zastanów się jak będzie wyglądał Twój każdy dzień i weź akurat tyle ubrań ile potrzebujesz + dodatkową koszulkę.
 • Zapoznaj się z listą rzeczy zakazanych – są przedmioty, których nie możesz wnieść na pokład. Dlatego aby uniknąć straty czasu na kontroli, upewnij się, czy wszystkie przedmioty, które chcesz zapakować, na pewno możesz zabrać ze sobą.
 • Roluj ubrania – zajmą o wiele mniej miejsca, a w dodatku mniej się pogniotą.
 • Załóż na siebie najcięższe ubrania – oszczędzisz miejsce w walizce!
Pamiętaj by spakować praktyczne rzeczy. Wygodne jeansy, ciepły rozpinany polar i bawełniane koszulki to najlepsze rozwiązanie na zwiedzanie miasta jesienią.

Nie tylko w dużym mieście

Jeśli chcesz uciec od miejskiego zgiełku, być może europejskie stolice nie są najlepszym rozwiązaniem. Możesz poszukać czegoś mniejszego, a równie urokliwego w Polsce. Prawdziwie klimatyczne – to jeden z przykładów. Góry kojarzą nam się z zimowym rajem i letnimi ekspedycjami. A przecież górska przyroda w barwach jesieni to jeden z najpiękniejszych widoków. Wycieczka rowerowa po Dolinie Chochołowskiej lub wędrówka nad Morskie Oko bez tłumów turystów okażą się bardzo przyjemne!

Wskazówki – jak upolować tanie linie lotnicze?

Wyjazd poza sezonem to nie tylko mniejszy ruch turystów i tańsze noclegi, ale też tańszy transport. Wcześniej polecaliśmy monitorowanie stron z biletami lotniczymi, jednak od czego tak właściwie zależą niskie ceny przelotu?

 • Termin rezerwacji – nie zawsze sprawdzi się w przypadku spontanicznych decyzji, ale podstawowa zasada jest taka, że czym wcześniej zarezerwujesz lot, tym będzie tańszy.
 • Wyłącznie bagaż podręczny – domeną tanich linii lotniczych jest to, że bilet w atrakcyjnej cenie pozwala wyłącznie na jedną małą sztukę bagażu podręcznego. Oczywiście jest opcja wykupienia większego, ale często koszt dodatkowego bagażu jest taki sam lub większy niż cena samego biletu!
 • Dni tygodnia – niektóre linie lotnicze mają znaczną różnicę w cenie pomiędzy dniem roboczym a weekendem.
 • Bilet powrotny – lot w obie strony z tymi samymi lotniskami będzie kosztować o wiele mniej niż bilet w jedną stronę lub z różnymi portami lotniczymi. Dlatego jeśli planujesz zwiedzić kilka miast podczas swojej podróży, sprawdź czy nie będzie opłacał Ci się powrót do miejsca przylotu, zamiast kupować lot na inne lotnisko.
 • Okazje i promocje – znajdziesz je nawet u regularnych linii lotniczych. Systematycznie sprawdzaj strony internetowe przewoźników – najlepsze oferty bardzo szybko znikają!
Pamiętaj – jesień to nie pora na chandrę! Jeśli mgła i deszcz powodują u Ciebie obniżenie nastroju – zalecamy wyjazd w ciekawe miejsce. W końcu nic nie poprawia tak humoru jak wakacje

.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze