1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Refinansowanie pożyczki - co to takiego?

Refinansowanie pożyczki - co to takiego?

Obecnie istnieje wiele sposobów na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Poza pożyczkami i kredytami odnawialnymi w bankach, klienci mają do dyspozycji firmy specjalizujące się w udzielaniu finansowego wsparcia. Ci, którzy mają problemy z terminową spłatą zobowiązania mogą skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań, takich jak refinansowanie pożyczki. Chcesz wiedzieć jak działa i poznać inne możliwe sposoby na opóźnienie spłaty? Czytaj dalej! 

  1. Refinansowanie pożyczki - co to takiego?
  2. Rolowanie pożyczki - jak działa?
  3. Pożyczki ratalne - mechanizm działania
Refinansowanie pożyczki - co to takiego?

 to sposób polegający na zaciągnięciu nowej pożyczki na opłatę istniejącego zobowiązania. Wygląda to w ten sposób, że firma pożyczkowa X, której pożyczkobiorca sygnalizuje problem z terminową spłatę kredytu, oferuje możliwość skorzystania z usług innej, firmy Y. Na ogół są to zaprzyjaźnione firmy, które ze sobą współpracują. W ten sposób pożyczkobiorca zyskuje możliwość wyznaczenia korzystnego terminu spłaty. Co ważne, pożyczkobiorca nie otrzyma pieniędzy z nowej pożyczki na swoje konto. Zostanie ona bezpośrednio przekazana do firmy X, na spłatę istniejącego zobowiązania. Teraz pożyczkobiorca ma dług wobec firmy Y.

Rolowanie pożyczki - jak działa?

Działa na podobnej zasadzie jak refinansowanie pożyczki, jednak może w konsekwencji prowadzić do wielokrotnego zadłużania się. Pożyczkobiorca, który ma kłopot z uregulowaniem należności w danej firmie finansowej, może ubiegać się o kolejny kredyt w innej, na spłatę tego pierwszego i tak w kółko. W ten sposób pożyczkobiorca może skorzystać z przedłużania terminu spłaty pożyczki w pierwszej firmie. Warto pamiętać o tym, że w firmach pożyczkowych przedłużenie pożyczki liczy się na 7, 14 lub 30 dni, a z usługi rolowania można skorzystać wielokrotnie.

Pożyczki ratalne - mechanizm działania

Pożyczki ratalne to pomoc finansowa w postaci pożyczki udzielanej przez firmy finansowe albo banki. To najprostsza forma na uzyskanie pieniędzy, które można przeznaczyć na spłatę istniejącego zadłużenia albo na inne cele, takie jak zakup nowego samochodu, remont domu, wyjazd na wakacje i wiele więcej. Aby uzyskać pożyczkę ratalną, należy udać się do wybranego oddziału banku i wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego. Do tego celu najczęściej potrzebne będzie otwarte konto bankowe, dowód osobisty i informacja na temat zarobków. W przypadku firm pożyczkowych, procedura jest znacznie uproszczona. Tam, najczęściej wystarczający będzie dowód tożsamości oraz podstawowe dane przyszłego pożyczkobiorcy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze